TTÜ muuseum

Teadlaste Öö TTÜ muuseumis
27. septembril kell 18-22
Akadeemia tee 1, Tallinn

Suur saal

 • Näitus „Mehaanika“

Näitusel saab tutvuda mehaanikute eksperimenteerimiste tulemitega. Näha saab Nõukogude ajal kodus tehtud arvutit ja erinevate ülesannetega roboteid. Tule ja tutvu pidurdussüsteemiga ning vaata, kuidas endises eksperimentaaltöökojas valmistati jalasäärte õhujugadega masseerimisseade (JÕMS). Lisaks saad teada, milline geniaalne idee tekkis last vannitades ning muudest põnevatest eksperimentidest, leiutistest ning mehhanismidest.

 • Kohal on Formula Student Team Tallinn liikmed, kes teavad vormelitest kõike! Tutvustatakse Eesti esimest elektrivormelit FEST 13. Oma võidusõiduoskusi saavad huvilised proovida FS Sõiduvõidu simulaatoril.
 • Ekskursioonid igal täistunnil, vajaduse korral igal pooltunnil.

Teadusgalerii Futurum

 • Näitus „Eesti jälg kosmoses, kosmose jälg Eestis“

See näitus tutvustab põnevaid praegusel hetkel käsilolevaid kosmoseprojektie Eestis, teeb kauni fotolennu läbi kosmose, kuid räägib ka maailmaruumi avastamise pahupoolest. Saa teada, mis eksperimenti minnakse tegema Marsile või kuidas saab ehitada kosmosesse hotelli. Patsutada saab väga selget kosmose jälge maa peal – meteoriiti – ning teha pilti Eesti oma jäljega kosmoses – tudengisatelliidiga ESTCube-1.

 • Ekskursioonid igal täistunnil, vajaduse korral igal pooltunnil.
 • Kell 18-20.30 viib ekskursioone läbi Tallinna Tähetorni teadlane Mario Mars.
 • Mängime hiiglaslikku lauamängu „Lend Kuule“

Muuseumi auditoorium

 • Näitame näituseteemaga seotud animafilme „Aatomik“, „Ott kosmoses“ ja „Klaabu kosmoses“
 • Mängime hiiglaslikku lauamängu „Lend Kuule“

Tallinna Tähetorn

 • Rannarahva Muuseumi külalisnäitus „Bernhard Schmidt – lootsimändide alt tähtede poole“

Naissaarelt pärit, kuid peamiselt Saksamaal tegutsenud leiutaja Bernhard Schmidti (1879–1935) oli juba enne Esimest maailmasõda tuntud kõrgekvaliteediliste suuremõõduliste läätsede ja astronoomiliste paraboolpeeglite valmistajana. Oma ainsa, ebatavaliselt tundliku käe oli ta üliosavaks treeninud ning suhteliselt primitiivsete vahenditega suutis ta teha imetäpset tööd. Tema leiutis – hiigelsuure vaateväljaga peegelteleskoop – kirjutas Bernhard Schmidti nime igavesti astronoomia annaalidesse ning peagi vaatasid taevast mitmed seda tüüpi teleskoobid.

TTÜ parkimisplats

 • Formula Student Team Tallinn näitab igal täistunnil, kuidas sõidavad päris vormelautod. FS Team Tallinn saavutas selle aasta Baltic Openi võistlusel Soomes esikoha ning said õiguse korraldada järgmise aasta Baltic Open Eestis.

Auditoorium

 • TTÜ Tehnoloogiakooli töötuba „Lihtsad ja lõbusad teaduskatsed“. Näitame, et teaduskatsete tegemiseks ei ole alati vaja laborit ja valget kitlit ja viime lihtsate koduste vahenditega ise läbi põnevaid teaduskatseid! Muuhulgas meisterdame valmis vahtupurskava draakoni, jälgime ronivat tinti, uurime staatilist elektrit ja teeme veel palju muud. Osaleda võivad nii väikesed kui ka suured huvilised.

Lisainfo:
tel: 620 3428 ja 620 3438
e-post: muuseum@ttu.ee