Tallinna Tehnikaülikool

Teadlaste Öö Tallinna Tehnikaülikoolis


27. septembril alates kell 18
erinevad asukohad (vt. allpool)

Teadlaste Ööl ootavad huvilisi taaskord Tallinna Tehnikaülikooli salalaborid ja TTÜ muuseum. Ürituste kava täieneb pidevalt!

TTÜ majandusteaduskonnas

Akadeemia tee 3, ruum X414

Kell 18 loeng-eksperiment "Magnetväljade kognitiivne mõju, töövõime parandamine"


Esineb doktorant Tarmo Koppel (TTÜ Majandusteaduskonna töökeskkonna ja -ohutuse õppetoolist, www.tarmo.koppel.ee), kes räägib tehislikest ja looduslikest magnetväljadest meie ümber ning magnetanomaaliatest. Lisaks saavad kuulajad teada, millised on need spetsiifilised magnetväljad, mille tekitamine parandab keskendumisvõimet ja tõstab töötootlikkust. Lõpuks saavad kuulajad ise osa ka magnetväljade-teemalises eksperimendis!

Kell 19.30 loeng-eksperiment "Valgus ja valgustid töökohal"
Esineb Tarmo Koppel, kes räägib lähemalt õige valgustuse olulisusest töötamisel. Lisaks sellele, et piisavalt hea valgus aitab meil paremini tööd teha, on selgunud ka huvitav fakt, et need inimesed, kelle töökohas on korralik valgustus, on tervemad. Loengu lõpus demonstreeritakse ka erinevaid valgusteid.

T.J. Seebecki elektroonikainstituut

Ehitajate tee 5

Kell 18: Elektroonika – see on ju imelihtne!
Tutvumiskäik Tallinna Tehnikaülikooli T.J.Seebecki elektroonikainstituuti. Koguneme ja alustame ekskursiooni TTÜ peahoone fuajees Teadlaste Öö stendi juures (Ehitajate tee 5). Oodatud on gümnaasiumiõpilased ja täiskasvanud.

NB! Kohtade arv on piiratud ja eelisõigus on eelnevalt registreerunutel. Eelregistreerimine: Ülle Raud, tel. 5042 659, e-post: ylle.raud@akadeemia.ee.

TTÜ Biorobootika keskus

Kell 18: Ringkäik Biorobootika keskuses
Kogunemine ja algus TTÜ Infotehnoloogia maja fuajeest (Akadeemia tee 15a). Osaleda saab maksimaalselt 20 inimest. Info ja eelregistreerimine telefonil 5562 2061 või e-posti aadressil rasmus.raag@ttu.ee.

TTÜ energeetikateaduskond

Ehitajate tee 5

Kell 18-21
Saab näha nähtavat elektrit - välku ja TTÜ suurimat laborit-kõrgepingelaborit. Välgukatseid teeb noor doktorikraadiga teadlane Paul Taklaja.

TTÜ Keemiainstituut

Kell 19: Ringkäik TTÜ Orgaanilise keemia laborites
Kogunemine ja algus TTÜ Loodusteaduste maja fuajeest (Akadeemia tee 15). Osalejate arv kuni 15 inimest. Info ja eelregistreerimine telefonil 5620 2597 või e-posti aadressil kerti@chemnet.ee.

TTÜ Geenitehnoloogia instituut

Kell 20: Ringkäik geenitehnoloogia laborites
Kogunemine ja algus TTÜ Loodusteaduste maja fuajeest (Akadeemia tee 15). Osalejate arv kuni 25 inimest. Info ja eelregistreerimine tel 53995698 või e-posti aadressil kristjan.kamsol@ttu.ee. NB! Kõik kohad on täis!