Tallinna Ülikoolis

Reede, 28. september - Rohelise teaduse päev

Vaata ka 24-27.09 Rohelise nädala kava!

Millal?

Mis?

Kus?

11.00 tutvumine Ökoloogia Instituudi laborite ja maalinäitusega "Eesti loodus läbi udmurdi silmade" Uus-Sadama 5, Mare hoone V korrus; eelregistreerimisega
15.00

Ökoloogia Instituudi 20. aastapäeva tähistamine
- kogumiku "Jaan-Mati Punning ja tema aeg" esitlus,
- posterettekannete näituse avamine ja posterite tutvustamine.
Ökoloogia Instituut on teadus- ja arendusasutus, mis loodi Eesti ühe silmapaistvaima loodusteadlase professor Jaan-Mati Punningu eestvedamisel 16. juunil 1992. aastal. 1997. aastal liitus instituut Tallinna Ülikooli eelkäija Tallinna Pedagoogikaülikooliga. Ökoloogia Instituudist on tänaseks kujunenud Eesti juhtiv teadus- ja arendusasutus märgalade ökosüsteemide arengu ja talitluse uurimisel

Uus-Sadama 5, Mare hoone III korrus
16.00

Üleülikooliline mälumäng--Moodusta oma erialal kolmeliikmeline võistkond ja tule pane Mare aatriumis oma teadmised proovile! Esitatakse 30 küsimust erinevatest valdkondadest, mis on ühel või teisel moel seotud looduse ja keskkonnaga. Vastamisel tuleb kasuks lai silmaring, kuid spetsiifilisi loodusteaduslikke teadmisi ei eeldata. Parimatele auhinnad ja kõigile rohkelt uusi teadmisi!

 

Uus-Sadama 5, III korrus

Tallinna Ülikool korraldab ajavahemikus 24.–28. september rohelise nädala, et igaühel Tallinna Ülikooli 11 000 liikmest oleks võimalus osaleda ja olla eeskujuks jätkusuutliku ühiskonna kujundamisel. Rohelisest nädalast on oodatud osa võtma kõik huvilised ka väljastpoolt ülikooli. Rohelise nädala täpsema kava ja rohelise ülikooli soovitustega saab tutvuda aadressil www.tlu.ee/roheline.

Esmaspäev, 24. september

12.00–16.00 Ökoloogilise jalajälje mõõtmine Mare hoone aatriumis (Uus-Sadama 5, III korrus)
14.00–16.30 Rohelise nädala ametlik avamine ülikooli aulas (Narva mnt 25, III korrus): sõnavõtud rektoraadilt, Üliõpilaskonnalt ja Eesti keskkonnaministrilt, lisaks rohelise märgi väljakuulutamine ja paneeldiskussioon.
Paneeldiskussioon „Jätkusuutlik ühiskond ja ülikooli roll selles“: Paneeldiskussiooni esinejateks on Marek Strandberg, Tallinna Ülikooli Ökoloogia Instituudi direktor Mihkel Kangur, Tallinna Tehnikaülikooli energeetikateaduskonna dekaan Arvi Hamburg ja Tallinna Ülikooli üliõpilane Reimo Kuri.

Teisipäev, 25. september – Jalgrattapäev

10.00–18.00 Vanade jalgrataste näitus + rändnäitus „8 põhjust, miks sõita jalgrattaga“ Mare hoone aatriumis (Uus-Sadama 5, III korrus)
12.00–16.00 Ökoloogilise jalajälje mõõtmine Mare hoone aatriumis (Uus-Sadama 5, III korrus)
13.45–14.15 Trikirataste show ülikooli sisehoovis (sissepääs Narva mnt 25 kaudu)
13.45–14.20 Politsei-ja Piirivalveameti ettekanne Mare hoone aatriumis (Uus-Sadama 5, III korrus)
14.20 Jalgrattakiirabi tutvustus ja ettekanne Mare hoone aatriumis (Uus-Sadama 5, III korrus)
13.45–15.45 Jalgrattahooldus ja pisiremont ülikooli sisehoovis (sissepääs Narva mnt 25 kaudu): professionaalid jagavad näpunäiteid, kuidas oma jalgratast hooldada. Tee enne õhtust matka ratas korda!
16.00–19.00 Jalgrattamatk "Avastades ratastel Tallinna lääneosa"
Sõit kulgeb peamiselt mööda viimastel aastatel rajatud rattateid, ent lubades sisse mõne kõrvalepõike, liigeldakse marsruudil: TLÜ – Kalamaja – Kopli – Stroomi rand – Rocca al Mare – Kakumäe – Harku järv – Astangu – Hiiu – Järve – Kesklinn – TLÜ. Vahepeal tehakse peatusi (nt Kultuurikilomeetril, Kopli liinidel, Mustjõe roostikus, Astangul), kus räägitakse kohajutte.

Kolmapäev, 26. september

15.00 Ajujahi infotund Mare hoone aatriumis (Uus-Sadama 5, III korrus)
16.00 Nutiorienteerumine (start Mare hoone I korruselt, Uus-Sadama 5)
Nutriorienteeriumine on võistlus, mis annab sulle võimaluse kõiki abivahendeid kasutades panna proovile ennast ja oma võistkonda. Mäng koosneb erinevatest punktidest, mis on laiali üle kogu ülikooli ning igas punktis on ootamas rohelise mõtteviisiga seonduv ülesanne. Võidab kõige kiirem võistkond!

Neljapäev, 27. september

18.00 Filmiõhtu Mare hoone Tallinna saalis (Mare hoone aatriumis (Uus-Sadama 5, ruum M218)
Filmiõhtul näidatakse kahte mõtlemapanevat keskkonnateemalist filmi. Esimene on aktuaalne ja inspireeriv dokumentaalfilm "Pudelivesi" ("Tapped", 2009), mis segab end reguleerimata salakavalasse tööstusharusse. Firmad püüavad erastada ning müüa loodusvara, mis peaks olema meie kõigi ühine omand. Kuid see on ka film inimestest, kes on õigusest veele ilma jäetud ja kelle ainus väljapääs on pudelivesi. Teisena tuleb näitamisele "Üheteistkümnes tund" ("The 11th Hour", 2007), kus Leonardo DiCaprio juhtimisel pööratakse tähelepanu tõsistele keskkonnaprobleemidele meie planeedil. Teada on tõsiasi, et inimkonna tulevik on ohus ning linateos pakub välja võimalikke lahendusi. Filmide vahepeal on ka paus, mil saab väheke keha kinnitada ning nähtud teemadel arutleda.