E-N, P 10-19
R-L 10-20
08.12 AHHAA on SULETUD
15.12 avatud 10-19
22. ja 23.12 avatud 10-17
24.12 AHHAA on SULETUD

Jõuluteemalised töötoad

Jõuluajal (1. detsembrist 17. jaanuarini) korraldame meie teaduskeskuses erilisi jõuluteemalisi töötube. Sul on võimalik valmistada LED-lambiga jõuluehe, teada saada, kuidas maitsevad jõulud, meisterdada kauni jõuluehte või kingituse linnukestele ning tunda kõigi oma meeltega jõulude hõngu.

Üksikkülastajale on töötoad tasuta, gruppidele on ettetellimise korral hind 3 € inimese kohta koos majapiletiga või 5 € ilma majapiletita. Kui soovite tellida AHHAA töötube meie majast väljapoole, siis tuleb arvestada sellega, et meie väljasõidu hinnad algavad 360 eurost.

Lisainfo E-R kell 9-17: tel: 515 6766, e-post: tellimus@ahhaa.ee.

UUS! 1. Talvine kreem

Talvekülmaga vajab meie niigi õrn nahk täiendavat hoolitsust ja kaitset. Räägime, millised koostisosad on nahale eriti kasulikud ning segame kokku ühe mõnusa talvise kreemi!

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab 30-45 minutit, soovitame alates 10. eluaastast

UUENENUD! 2. Jõulumeeled

Mõnusas meeleteemalises töötoas saad sa teada, kuidas üks või teine meel toimib ning kas meil on olemas salapärane kuues meel? Samuti uurime välja, milliste meeltega me jõule tajume! Tule ja proovi, kas suudad ainult kompimise teel kindlaks teha, mille on päkapikk sussi sisse pannud või ilma lõhna tundmata öelda, mis maitsega on komm? Lisaks valmistame meeli turgutavat mõnusat jõulujooki!

Grupi suurus on kuni 15 inimest, töötuba kestab kuni 45 minutit, soovitame alates 4. eluaastast.

3. Kingitus linnukestele

Ilmselt kavatsed jõululaupäeval oma kõhu heast-paremast täis süüa. Mida aga teevad linnukesed? Kust nemad külmal talvepäeval toitu leiavad? Meisterdame üheskoos lindudele pilkupüüdva maiuspala, mida neile jõuluks kinkida! Lisaks kinkimise rõõmule saad ise eemalt piiluda, kes sinu maiuspala peale kohale lendavad.

Grupi suurus on kuni 20 inimest, töötuba kestab 45-60 minutit, soovitame alates 7. eluaastast


4. Meisterda LED-lumehelbeke

Oled sa kunagi mõnd lumehelvest lähemalt uurinud? Enamasti on see kuuekiirelise tähekese või kuusnurkse plaadi moodi. Miks see nii on? Tule uurime koos välja ja ehitame lumehelbekese, millele kaunistuseks lisame LED lambi. Teeme tutvust ka enesesarnaste kujundite ehk fraktalite imepärase maailmaga ning uurime, kuidas töötab LED pirn.

Grupi suurus on kuni 30 inimest, töötuba kestab ~45 minutit, soovitame alates 10. eluaastast.

5. Jõulušokolaad

Kuidas maitsevad jõulud? Nagu piparkoogid? Äkki hoopis kaneeli või piparmündi moodi? Selles töötoas valmistame ise isuäratavat šokolaadi ja muudame selle jõulupärasemaks - igaüks saab valida just oma lemmiknüansiga maitse! Samuti piilume maailma ühe populaarseima maiustuse ajalukku.

Grupi suurus on kuni 25 inimest, töötuba kestab 45 minutit, soovitame alates 7. eluaastast.