NB! Videode esitamise tähtaeg on läbi, ent nüüd on sul võimalus hääletada oma lemmiku poolt! Uuri lähemalt järgnevast kanalist.

Konkursil osalevad:

1) "Ungari tindivalaja" 
2) "Ruuduline kuubik"
 3) "Legodest Ungari leiutised" 


Ungari Instituut Eestis ja Teaduskeskus AHHAA kutsuvad osalema videokonkursil, mille peaauhinnaks on põnev reis Ungarisse Csopa teaduskeskusesse! Teine ja kolmas koht saavad tasuta perepiletid AHHAA teaduskeskusesse.

Kas sa põled soovist jagada oma teadmisi leiutistest või avastustest? Kas sulle meeldib vaadata Youtube-i videosid ja soovid ka ise ühe vinge hariva video teha? Mis tunne oleks olla korraks influencer ja levitada sõnumit, et Ungari teadus on lahe!

Meie anname sulle võimaluse!


Videokonkursi tingimused

Konkursist on oodatud osa võtma 14-19 aasta vanused (üli)õpilased. Pane kokku kuni 2- liikmeline võistkond ja valmistage maksimaalselt 1-minutiline videoklipp, milles tutvustate Ungarist pärit leiutisi või avastusi. Võite videos näidata ka mitut Ungarist pärit leiutist – valik on sinu!

Kas näiteks teadsid, et tänu ungarlastele kirjutame kuulsulepea ehk pastakaga ning räägime c-vitamiinist?

Tee video vaatajale selgeks!

 • MIS avastuse või leiutisega on tegemist?
 • MIKS see oluline on?
 • KES, KUS ja MILLAL selle välja mõtles või avastas?

Kuhu video üles laadida?

1. Lae video üles YouTube’i. Oma osalemise kinnituseks saada oma video link e-kirjaga ka aadressile turundus@ahhaa.ee. E-kirja pealkirjareale kirjuta "Ungari teadus on lahe!"

2. Video üles laadimise tähtaeg sinu enda Youtube kanalile on 10. mail kell 23.59. Seejärel koondame konkursile saabunud videod kokku AHHAA Youtube. Ungari teaduskeskuse reisi võidab see, kelle video kogub 26. maini AHHAA Youtubes kõige rohkem meeldimisi.

3. Võitja kuulutatakse välja AHHAA Facebooki lehel 1. juunil!

Muud tingimused

 • Video on üles laetud eelistatult kõrgeima kvaliteediga ehk FHD 1920x1080 resolutsiooniga.
 • Videod peavad olema tehtud peamiselt eesti keeles. Soovi korral võib kasutada võõrkeelseid animatsioonpilte, gif-e või muud toredat video sõnumi ilmestamiseks.
 • Üks autor või meeskond võib esitada ka enam kui ühe video.
 • Oma videole tuleb panna ka tabav pealkiri. Võid lisada ka video idee kirjelduse, kuid see ei tohiks olla pikem kui ca 250 sõna.
 • Osaleja annab videot konkursile esitades korraldajale õiguse enda videot kodulehel ja sotsiaalmeedias videot jagada koos autori nimega.
 • Osaleja kontaktandmeid kasutatakse temaga konkursiga seotud teavituste edastamiseks ja konkursi tulemustest teavitamiseks.
 • Esitatud video peab olema autori(te) enda tehtud. Teiste inimeste loomingu kasutamisel peab seda tegema lähtudest heast tavast ja autoriõigustest.
 • Enne kolme auhinnatava koha välja kuulutamist tuvastab korraldajate-poolne komisjon videote vastavuse konkursi tingimustele.
 • Preemiareisi täpsed kuupäevad kooskõlastatakse võitjaga Ungari Instituudi poolt peale võidu välja kuulutamist.

 

Pane oma hallid ajurakud tööle ning just sind võib oodata päikeseline Ungari ja vinge Csopa teaduskeskus!