Neljapäeval, 13. juunil kell 18 kutsub AHHAA sind kultuurilokaali Naiiv (Vallikraavi 6) teaduskohvikusse, mille teemaks on merihobukeste eriskummaline maailm. Teaduskohvik toimub inglise keeles ning on kõigile tasuta. Osalejaid ootab ka väike suupiste, et mugavam ja mõnusam arutleda oleks!

Meie koduplaneedil elab üle 33 000 erineva kalaliigi. Võrreldes imetajatega panustavad isaskalad oma järglaste arengusse tihti oluliselt rohkem. Üks parimaid näiteid on merihobukesed, sest selle liigi puhul kannavad järglasi just isasloomad. Kõige hämmastavam on aga asjaolu, et nii emas- kui isaskalad suudavad poegadele juba enne nende sündi „õpetada“, kuidas oma tulevase elukeskkonnaga maksimaalselt hästi kohaneda. Kuidas see täpsemalt käib? Tartu Ülikooli molekulaarbioloogia doktor James Ord räägib lähemalt nendest veidratest mehhanismidest, mis kalad nii omapäraseks teeb.

Dr James Ord on molekulaarbioloog, kes uurib hetkel Tartu Ülikoolis peamiselt mitte-geneetilist pärilikkust. Oma doktorikraadi kaitses ta Sheffieldi ülikoolis, ning selle raames uuris dr Ord, millist mõju omab keskkond paljunemisele ja järglaste omadustele, kasutades muldeorganismidena kalasid.