Laupäeval, 2. septembril ja pühapäeval 3. septembril tähistame oma juubelit suuremalt ja grandioossemalt kui kunagi varem. Meie majja leiavad tee paljud AHHAA minevikuga seotud tegevused ja tulevikuatraktsioonid. 

Sissepääs kõigile -20%!

Sünnipäevalised kohtuvad paljude AHHAA endiste töötajatega, kes teevad teadusteatrit, planetaariumi külastajaid võib oodata magus marmelaadine üllatus. Pidupäeva puhul on oma koha sisse võtnud tulevikuatraktsioonid:

  • Vii end reaaluse piiridest välja virtuaalreaalsuskeskusega „Futuruum“ NB! Futuruum asub AHHAA piletivabas alas, ent virtuaalreaalsuselamustest osa saamiseks tuleb osta Futuruumi enda pilet.
  • Kosmoseelu võlusid paljastav güroskoop
  • „Vau!“ efekti tekitavad illusioonid
  • Toome AHHAA kõrvale mobiilse sadamakai, mis viib huvilisi merele lodjaga sõitma. Suuremad laevasõbrad saavad ise meisterdada lodjamudelit ning vee-elustiku mudelit
  • AHHAA keskuse taga tiirleb hiigel-vaateratas, millega saab ülevaate kogu ümbruskonnas toimuvast. NB! AHHAA piletiomanikele on sõit vaaterattal tasuta (pakkumine on ühekordne ja kehtib ainult sünnipäevanädalavahetusel, s.t. 2. ja 3. septembril)
  • Päeva jooksul saavad sünnipäevalised kokku puutuda ehtsate madudega, neid sülle võtta ja nendega fotosid teha
  • Igal täistunnil (ajavahemikus 12-18) toimuvad lodjareisid! Lodi väljub Veeteede ameti taga asuva mobiilse kai juurest. NB! Vajalik on eraldi pilet, mida saab osta AHHAAst või enne reisi kohapealt
  • Planetaariumikülastajatel on võimalus saada kosmosemarmelaadi
 

Sünnipäeva teadusteatrite ajakava

2. september

13:00 Koit Timpmanni teadusteater “Pöördliikumine”

Kuidas me ammutame energiat? Miks kukuvad kassid käppadele? Legendaarne füüsik, mitmete õpikute autor ning üks AHHAA teadusteatri algatajatest Koit Timpmann annab vastused nendele küsimustele! Koit Timpmanni teadusteatrid on alati harivad ja kaasavad, tule ja näe oma silmaga kui põnev füüsika tegelikult on!

15:00 Jorveni ja Kaarli teadusteater “Pääste”

Me kõik oleme kuulnud noomivaid sõnu köögis toimetades, kuid kas me mõistame miks meid noomitakse? Teadusteatris “Pääste” näitavad endised AHHAA teadusteatri töötajad Jorven ja Kaarel mis juhtub, kui noomimist kuulda ei võeta. Teadusteatris näidatakse mis siis saab, kui kallata kuuma õli sisse vett ning miks tasub köögis ettevaatlik olla.

17:00 Enn Ööpiku teadusteater “Gaasid meie ümber!” aastast 1998

Millest õhk koosneb? Kas gaas saab voolata? Kui palju hapniku on Maal? Nendele küsimustele vastamiseks on õige mees AHHAA teadusteatri pioneer Enn Ööpik. Praegune Mart Reiniku kooli direktor näitab meile silmale nähtamatut ning avaldab, milles peitub gaasi võlu.

 

3. september

13:00 Koit Timpmanni teadusteater “Pöördliikumine”

Kuidas me ammutame energiat? Miks kukuvad kassid käppadele? Legendaarne füüsik, mitme õpiku autor ning üks AHHAA teadusteatri algatajatest Koit Timpmann annab vastused nendele küsimustele! Koit Timpmanni teadusteatrid on alati harivad ja kaasavad, tule ja näe oma silmaga kui põnev füüsika tegelikult on!

15:00 Riina ja Paula teadusteater “Vee võlud”

Esimese asjana saab teadusteatris selgeks kuidas vesi üldse tekkis! AHHAA endiste teadusteatri töötajate Riina ja Paula abil uuritakse lähemalt vee olekuid ja põhiomadusi ning olenemata küllaltki vesisest teemast, näeb teatris üllatavalt palju pauku ja tuld!

17:00 AHHAA juhatuse esimehe Andres Juure teadusteater

Teaduse populariseerija ja füüsik Andres Juur on varasemalt olnud väga tegus teadusteatri eestvedaja, kuid praeguseks on ta oma kitli virna visanud ning tegelenud AHHAA eestvedamisega. Andres on tuntud väga positiivse ja humoorika inimesena ning sellest ei jää puudust ka tema teadusteatris. Tule ja vaata, kuidas kitlilt tolm pühitakse ning kui palju müra ja kära pakub taasavastatud rõõm!


Sissepääs kõikidele AHHAA keskuses toimuvatele sündmustele majapiletiga.