Kui Sind huvitab teadus ning Sa tahad enam teada säästva arengu kohta, siis tule 12. veebruaril TudengiTeaduse päevale. Oma teadusartikleid tutvustavad Tartu

Ülikooli, Eesti Maaülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli tudengid. Lisaks on kohal esinejad Mektoryst ja EstCube’ist ning TÜ teadusbussi meeskond teeb vahvaid füüsikaeksperimente.

TalveAkadeemia kutsub TudengiTeaduse päeva raames kõiki huvilisi kuulama üliõpilaste teadustöid, mille temaatika ulatub filosoofiast kuni magnetväljade mõjuni inimese enesetundele, biogaasi tootmise ning vabatahtlike tegevuse uurimiseni. Kõik teadustööd on mingil moel seotud säästva arenguga.

„See, milline on meie elukeskkond tulevikus, on meie enda teha ja just seetõttu kustumegi kõiki osa võtma ja kaasa mõtlema säästvat arengut puudutavast teaduspäevast,“ ütleb TalveAkadeemia projektijuht Kärt Einasto. „Lisaks sellele, et teaduspäeval saab targemaks, pakub see kindlasti ka inspiratsiooni ise teadustööd teha!“

Külalisesinejatena on kohal Merit Imala Mektory innovatsiooni- ja ettevõtluskeskusest, ESTCube’i esindab Mihkel Pajusalu, kes räägib Eesti esimesest satelliidist kosmoses. Jaak Kikas TÜ Füüsika Instituudist küsib, kust teadus algab ja kus ta lõpeb.