Alates 1. veebruarist 2013 on kõigil AHHAA külastajatel unikaalne võimalus uudistada Tartu Ülikooli üliharuldast arstiteaduskonna meditsiinikollektsiooni,

mille vanim eksponaat pärineb aastast 1803.

Kogule pani 1890. aastal alguse Saksamaal sündinud meditsiiniprofessor August Rauber, kes tegutses alates 1896. aastast Tartus. Rauberi hoolsa ja oskusliku töö tulemusena on kollektsioonis mitu tuhat eksponaati, millest AHHAAs saab vaadata kõige erilisemaid. Näitus annab ülevaate kogu inimese kehast, uuristada saab nii terveid organeid kui ka erinevate haigusnähtudega preparaate. Kogu on ka tänapäeval pidevalt täiendamisel, näiteks lisandusid sinna hiljuti 1964. aasta Tokyo olümpiamängude hõbemedali omaniku Rein Auna röntgenpildid. Vaata kollektsiooni tutvustavat videot Ringvaatest.

Meditsiinikollektsioonid asuvad Tartu AHHAA tehnoloogiasaali 2. rõdul ning sinna pääseb AHHAA majapiletiga. Alates 5. klassist pakume tasuta ühetunniseid näitust tutvustavaid ekskursioone koos asjatundliku giidiga. Ekskursioonid toimuvad kolmapäevast pühapäevani (vaid ettetellimisel). Ekskursioonisoov tuleb ära märkida Tartu AHHAA grupibroneeringu vormi või saata aadressile tellimus@ahhaa.ee.

NB! Sellel näitusealal on pildistamine ja filmimine keelatud. Alla 12-aastastel lastel sissepääs näitusele ainult koos täiskasvanud saatjaga.