18.aprill on rahvusvaheline tsirkusepäev. Selle puhul toimub AHHAA teaduskeskuses mitmeid erinevaid põnevaid töötube nii lastele kui ka täiskasvanutele. Kavas on žongleerimine, poi keerutamine, akrojooga jms. Terve päeva on üleval slackline'id, lapsi lõbustab mustkunstnik, toimuvad mitmesugused esinemised ning maagiline valguseshow.

Sissepääs tsirkusepäeva üritustele AHHAA majapiletiga.
NB! Akrojooga treeningud on tasuta.

Kava:

11 Žongleerimine kolme palliga (elusaalis)

Žongleerimine on lahe ja kasulik oskus, mida saab teha mitmesuguste esemetega. Kõige populaarsemad esemed on pallid, rõngad ja kurikad. Kuigi žongleerimine tundub pealtnäha väga keeruline,  ei ole seda sugugi võimatu õppida ja see on tunduvalt lihtsam kui esialgu paistab. Ise järele proovides näed, kui lõbus ja kaasahaarav tegevus see on! Selles töötoas saad vajalikud algteadmised ning mõningase harjutamise ja kannatlikkuse abil läheb õppimine kiirelt.

11 – 16 Slacklining (fuajees)

Slackline tähendab tõlgituna tasakaaluliini. Slacklining on kiiresti populaarsust koguv uus spordiala, kus pingule tõmmatud lintide peal harjutatakse tasakaalu. See on lihtne, lõbus ja sõltuvust tekitav! See sport paneb igaühe liikuma! Olgu selleks siis koduaed või park – mõne minutiga muutub igasugune koht põnevaks mängumaaks.

11.30 Tuleteater „Zerkala“ valgusshow (näitusesaalis)

12 – 14 Akrojooga treeningkursus (seminariruumis Apollo)

Akrojooga on mänglev ja tantsuline liikumine, mida inimesed on tõenäoliselt harrastanud juba aegade algusest peale. Akrojooga liikumine on väga mugav ja orgaaniline: kasutatakse kehadevahelisi loomulikke kontakte. Tegemist on füüsilist väljakutset pakkuva joogastiiliga, kuid tänu tugevale sotsiaalsele aspektile on kehaline pingutus teisejärguline.

12 Akrojooga show (tehnoloogiasaalis)

12 Poi töötuba (elusaalis)

Poi on esinemiskunst, kus kettidega kinnitatud raskustega keerutatakse erinevaid rütmilisi ja geomeetrilisi kujundeid. Esinejad võivad oma etteaste ajal isegi laulda või tantsida. Poisid tehakse mitmetest materjalidest koos erinevate käepidemete, raskuste ja omadustega (nt. mõned leegitsevad, teisi valgustavad LED-tuled). Selles töötoas saad poide käsitlemist ka ise proovida!

12.30 Mustkunstniku etteaste (tehnoloogiasaalis)

13 Žongleerimine kolme palliga (elusaalis)

14 – 16 Akrojooga treeningkursus (seminariruumis Apollo)

14 Poi töötuba (elusaalis)

14.30 Akrojooga show (tehnoloogiasaalis)

14.30 Mustkunstniku etteaste (tehnoloogiasaalis)

15 Valgusshow (näitusesaalis)


Tsirkusepäeva korraldavad:

Tartu Acroyoga 
EUYA Väike Balagan
Tartu Tuleteater Zerkala
Teaduskeskus AHHAA
Krista Palm Art