Laupäev, 29. november on AHHAAs pühendatud kõigile lapseootel peredele ning väikelaste emadele-isadele! AHHAA, TÜ Kliinikumi Lastefondi ja

Tartu Tervishoiu Kõrgkool kutsuvad lustakal katserajal oma oskuseid proovile panema, rasedate fitpallitundi, põnevaid loenguid kuulama ning töötubadesse meisterdama. Samuti ootab väikeseid külastajaid Metsapere Mängumaa mängunurk ja vahva batuut!

Sissepääs titepäeva sündmustele AHHAA majapiletiga.

NB! Rasedate fitpalli, beebide võimlemine ning loengud on kõigile huvilistele tasuta, ent vajalik on ennast eelnevalt registreerida. Registreerida saad järgnevate vormide kaudu:

Tähelepanu! Kõigile lapseootel ja beebiga peredele on majapiletid 20% soodsamad! Palume rasedatel soodustuse saamiseks kaasa võtta raseduskaardi. Soodustus ei kehti planetaariumi- ja simulaatoripiletitele. Beebideks loeme kuni 1 aasta vanuseid väikelapsi!

Lisainfo: annika.vesselov@ahhaa.ee

Vaata ka titepäeva Facebooki lehte!

10 – 11 Seminar "Emotsionaalne suhe lapse ja ema/isa vahel esimese 3 eluaasta jooksul. Rinnapiima ja imetamise kasulikkus - müüt või tegelikkus?

Titepäeva kava:

 • tegelikkus?"
  (seminariruumis Apollo)
  Kas rinnaga toitmisel on üldse mõju lapse arengule või ema tervisele? Millised on imetamisega seotud müüdid ja miks need meid ikka jälitavad? Mida ütlevad uuemad teadusuuringud? Mis on siis tõde?
  NB! Vajalik eelregistreerimine. REGISTREERU SIIN!
 • 10-19 saab lustida mängunurgas ja batuudil
 • 10 – 20 Rahvatarkuste viktoriin (tehnoloogiasaalis)
  Poiss või tüdruk? Juba aastasadu on levinud erinevad viisid, kuidas sündimata lapse sugu välja nuputada. Mõned neist paika ei pea. Tule ja testi enda teadmisi!
 • 10 – 20 Joonistusnurk (tehnoloogiasaali rõdul)
 • 11 Töötuba “Meie meeled – beebide eri“ (salalaboris)
  Inimesel on kokku tervelt seitse meeleelundit! Vapustav! Kuidas üks või teine meel toimib? Kas beebid näevad ja kuulevad samamoodi nagu suured inimesed? Tule ja uuri järele!
 • 11 – 12 Seminar "Sünnitusjärgne depressioon vanematel. Solidaarsusrasedus. Hirm raseduse ja sünnituse ees" (seminariruumis Apollo)
  Depressiooni tundemärgid ja kuidas toime tulla? Tule ja saa teada, kuidas märgata. Perre on sündimas laps? Millised muutused ootavad ees ja kuidas need mõjutavad Teid kui vanemaid? Kas hirmul on suured silmad? Oled rase, aga tundemärgid avalduvad hoopis mehel? Tule saa teada, kuidas mõjutab rasedus tulevast isa!
  NB! Vajalik eelregistreerimine. REGISTREERU SIIN!
 • 11 – 20 Mõmmikuga pildistamine (fuajees)
 • Oled juba Mõmmikuga kohtunud? Ei ole? Kindlasti tule ja tee Mõmmikuga koos lõbus pilt, mille saad e-postiga pärast üritust endale!
 • 12 – 13 Töötuba „Tervisesokid suurtele ja väikestele“ (salalaboris)
  Kas sa teadsid, et jalataldade kaudu saab vähendada stressi ja pingeid? Aga kuidas seda õigesti teha? Tule ja uuri välja!
 • 12 – 13 Seminar: "Lapse motoorika areng esimesel eluaastal" (seminariruumis Apollo)
  Kuidas kulgeb lapse areng esimesel eluaastal? Kas kõik arenguetapid on olulised? Üks oskus järgneb teisele. Kas oskuste õppimise järjekord on oluline? Miks ei tohi käpuli liikumist vahele jätta? Kas ma võin last kätest hoides mööda tuba kõnnitada? Bumbo, hüppetraksid, käimistool – lapsele vajalikud või vanemale mugavad? Kas lapse arengut silmas pidades pigem ootame-vaatame või hoopis tegutseme?
  NB! Vajalik eelregistreerimine. REGISTREERU SIIN!
 • 13 Teadusteater „Koogist kakaks!“
  Mis juhtub ühe koogiga, kui see kurgust alla kugistada? Kuhu see kaob? Mis sellest saab? Vaatame inimkeha sisse ja uurime lustakate katsete abil, kuidas töötab inimese seedeelundkond.
 • 13.30 – 14.30 Beebidega võimlemine (seminariruumis Apollo)
  Millal beebi viimati võimles? Kas tahaksid koju saada nippe, mis beebile naeratuse näole toob? Tule ja saa teada, milliseid nippe jagab füsioterapeut eri vanuses beebidega võimlemiseks!
  NB! Vajalik eelregistreerimine. REGISTREERU SIIN!
 • 14 Töötuba "Martsipanivabrik"
  Väidetakse, et martsipan on pärit Lübeckist. Või oli see nüüd hoopis Tallinn? Tule ja uuri järele – ning veendu selles, et tegemist on ühe maailma lihtsama retseptiga maiustusega. Mõistagi saad sa ka ise ülimaitsva martsipanimassi valmis segada ja sellest täiesti ainulaadse kujukese voolida.
 • 14 - 18 Ultraheliboks (tehnoloogiasaalis)

  Kuidas näeb välja beebi läbi ultraheliaparaadi vaadates? Milliseid uuringuid selle imeaparaadiga üldse teostada saab? Tule ja vaata enda sisse!
 • 14 - 18 Ämmaemandate boks (tehnoloogiasaalis)
  Kui väikesed need vastsündinud ikkagi on? Kuidas neid süles hoida ja riietada? Kui keeruline on beebi mähkmete vahetamine? Proovi järele!
 • 14.30 – 15.30 Titeteemaline takistusrada (tehnoloogiasaalis)
  Missugune tunne on hommikune iiveldus? Kui raske on suure kõhuga igapäevaseid toimetusi teha? Pane ennast proovile kuuel erineval võistlusalal! Võitjatele auhinnad.
 • 14.30 – 15.30 Rasedad fitpallil (seminariruumis Apollo)
  Tulevased emad, kes suurest saginast puhkust soovivad, saavad osaleda virgutavas fitpalli treeningus.
  NB! Vajalik eelregistreerimine. REGISTREERU SIIN!
 • 15 - 16 Töötuba "Teeme ise voolimissavi" (salalaboris)
  Selles töötoas segame kodustest vahenditest kokku vahva voolimissavi ja meisterdame sellest kujukesi. Tule ja lase oma loovus valla! Voolimissegi on täiesti loodussõbralik ja ohutu ning sobib igas vanuses töötoalistele!

 • 15.30 - 16.30 Beebidega võimlemine (seminariruumis Apollo)
  Millal beebi viimati võimles? Kas tahaksid koju saada nippe, mis beebile naeratuse näole toob? Tule ja saa teada, milliseid nippe jagab füsioterapeut eri vanuses beebidega võimlemiseks!
  NB! Vajalik eelregistreerimine. REGISTREERU SIIN!
 • 16 – 17 Töötuba „Disaini oma beebile bodi“ (salalaboris)
 • 17 Töötuba "Voltimine"

NB! Kava võib täieneda