2. novembril 2013 peetakse Tartus AHHAA keskuses järjekordne maailmakuulsa TED konverentsisarja sõsarüritus TEDxTartu. Tänavune TEDxTartu on läbi

aegade suurim, tuues korraldajate ootuste kohaselt Tartu teaduskeskusesse kõnesid nautima üle 350 kuulaja.

Ürituse peakorraldaja Laura Kalda sõnul on tänavune, järjekorras juba viies konverents omanäolisem ja inimlähedasem: „Sel aastal on TEDxTartu seadnud sihiks liikuda lähemale meie argistele tegemistele. Tutvustamisele tuleb uusi õpimeetodeid ja tehnilisi lahendusi, arutatakse ka reisimise ja Eesti koha üle maailmas ning samuti mõtiskletakse inimeseks olemise ning oma tegevuse hindamise üle.“

„Oleme kindlad, et konverents pakub huvilistele rohkelt inspiratsiooni ja imestust ning algatab sisukaid vestlusi,“ lisas Kalda.

TED on pika ajalooga konverentsisari, mis võimaldab erakordselt silmapaistvatel inimestel jagada 18 minuti jooksul ideid, mis neid enim sütitavad. TEDx on aga TED konverentsist inspireeritud kohalik, iseseisvalt korraldatud üritus, mis võimaldab kokkutulnud inimestel saada TEDi laadset kogemust.

Tänavusel TEDxTartu konverentsil astuvad muuhulgas lavale kolumnist Abdul Turay, ettevõtja Ülane Vilumets, zooloog Aleksei Turovski, kodanikuühenduste ekspert Jaan Aps ja paljud teised.

Registreerimine 2. novembril toimuvale üritusele kestab 8. oktoobrini. TEDxTartu konverentsi korraldavad alates aastast 2010 SA Domus Dorpatensise vabatahtlikud. Ürituse toimumist toetavad Playtech, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tartu linn ja mitmed teised heade ideede sõbrad.