10. ja 11. jaanuaril 2013 viib AHHAA 48 Eesti ja Läti noort Riigikogusse, kus toimub Eesti esimene rahvusvaheline noorte teadusparlament. Parlamendiistungi

teemaks on valitud “Noored meedias”, milles keskendutakse tänapäevase meedia ja tehnoloogia arenguga kaasnevatele võimalustele ja ohtudele.

Läbi osalusmängu DECIDE koostavad noored parlamendisaadikud komisjonides seaduseelnõud, mis reguleeriksid etteantud probleemküsimust interneti teadlikuma ja turvalisema kasutamise kohta. Seejärel tutvustatakse oma ideid teistele komisjonidele ning hääletusvoorus püütakse jõuda ühtse ja universaalse “seaduseni”. Parlamendiistungi viib läbi Ene Ergma. Noored kohtuvad ürituse käigus ka AS Sertifitseerimiskeskuse juhatuse liikme Kalev Pihli ja MTÜ Arvutikaitse juhataja Aare Kirnaga, kellelt vajadusel lisateavet ja abi küsida saab.

Eeltöö parlamendisaadikute väljavalimiseks algas juba novembris, mil toimusid läbirääkimised koolide ja teadlastega ning lõplik teemavalik. Detsembris viidi kahel päeval läbi eelvoorud Tartu Tamme Gümnaasiumis ja Cesise Gümnaasiumis, mille käigus mängisid üle 150 Eesti ja Läti noore esmakordselt läbi DECIDE’i otsustusmängu, mida juhtisid koolitatud AHHAA teaduskommunikaatorid.

Projekt on valminud koostöös Tartu Tamme Gümnaasiumi ja Cesis State Grammar School’i ning Z(in)oo teaduskeskusega, seda rahastab SA Archimedese programm Euroopa Noored.

Loe DECIDE'i kohta lähemalt siit.

 

Lisainfo: Annika Vesselov, projektijuht, tel. 53022125