Teaduskeskus AHHAA esitleb:

K-R 22-24.09 Teadustelk Raekoja platsil

Rohkelt nikerdamist töötubades ja kasulikke teadmisi värvikirevates teadusteatrites. Tegutsemisrõõmu leidub leiutajatele nii telkides kui väljaspool.

Tahad rohkem teada? Tule ja küsi festivali telgist, kirjuta kassa@ahhaa.ee või helista 5156 766

K-R 22-24.09 AHHAA Teaduskohvikud

AHHAA teaduskohvikud Tartu teadusfestivalil:

K 22. septembril kell 19:00 MÖKU baaris (Rüütli 18, Tartu)

AHHAA teaduskohvikus räägib Erik Puura “Missugust energiat tuleks karta”. Kas energia on füüsikaline, mõõdetav nähtus või midagi inimmõistusele hoomamatut? Kas energia on kollane, must, roheline või hoopis kirju? Mis juhtub siis kui suurenev energiavajadus ületab ühel hetkel selle tootmisvõimaluste piirid? Tule ja saa teada.

N 23. septembril kell 18:00 Genialistide Klubis (Lai 37 taga)

AHHAA Teaduskeskus kutsub kõiki koos professor Rein Rõõmuga arutlema teemal “Kas soojeneb või mitte?”. Mõistetest nagu kliima soojenemine ja kasvuhooneefekt räägitakse tänapäeval juba algkoolides. Kuid kas on võimalik, et hirmujutud pooluste sulamisest ja ülemaailmsest katastroofist ei vasta tõele või ehk on inimese kaasmõju kliima soojenemisele kõigest marginaalse tähtsusega? Neile küsimustele otsime vastuseid neljapäevases teaduskohvikus.

R 24. septembril kell 19:00 TÜ kohvikus (Ülikooli 20)

Selles teaduskohvikus räägib Kalle Olli teemal “Virgad vetikad ja õbluke õhuookean”. Nii müstilisena kui see ka ei tundu, võivad just vetikad osutuda tulevikus võtmeteguriks CO2 emissioone ning kliimaprobleeme puudutavates küsimustes. Juttu tuleb ookeani bioloogilisest pumbast, biokütuste tootmisest ja veel paljust huvitavast.

omalt poolt pakume ka väikest kohvi ja küpsist :)

Loe lähemalt, kes on esinejad teaduskohvikutes

R 24.09 Teadlaste ÖÖ 2010

Sel õhtul on terve Eesti, eriti aga Tartu, pungil teadlastest ja teadjatest, kes kõik oma tegemistest pajatavad. Möllu ja melu jagub kõigile agaratele. Rohkem infotTeadlasteOo2010

L-P 25-26.09 Tähe perepäevad 2010

TÜ Tähe tänava füüsikahoones, L 11-18, P 11-16.
Põnev teadusteater koos teadusbussi füüsikute, keemikute, keskkonnatehnoloogide ja bioloogide etteastega! Saab näha kõiksugu huvitavaid suuremaid ja väiksemaid (teadus)masinaid ja eksperimente!
Täpsem info: www.fyysika.ee/fyysika/tape2010/

K, N 22-23.09 Teadusfestival pakub võimalust avastada kuulsate teadlaste linna!

Ootame teid jalutuskäigule teadusajaloolase Ken Kallinguga. Saate värskendada oma teadmisi ning kindlasti õpite midagi uut ja põnevat juurde.

Kas teadsite, et esimestena maailmas hakkasid kummikindaid kasutama vädetavalt just Tartu meedikud? Kas teadsite, et Pirogov oli esimene kes hakkas kipsmähist juurutama? Kas teadsite, et...? Aga sellest juba hiljem ehk siis kolmapäeva ja neljapäeva õhtul.

See kord teeb giiditud tuuri Tartu Ülikooli Tervishoiu Instituudi meditsiiniajaloo lektor Ken Kalling. 1,5 tunnise jalutuskäigu ajal avaneb teile hoopis teine heade mõtete linn - saame teada kus töötasid ja elasid kuulsad Tartu teadlased ja millega nad üldse kuulsaks saidki.
Sekka ka mõnda naljakat seika!

Ootame teid 22. ja 23. septembril kell 19.00 Teadusfestivalitelgi juures Raekoja platsil.

K-N 22-23.09 Võimalik külastada Märja katselauta. Eelregistreerimisega tel. 731 5633

N 23.09 StarLab - AHHAA täheteater ratastel Kivilinna gümnaasiumis.