2.-4. novembril 2012 toimub Tallinna Tehnikaülikoolis ning Tallinna AHHAA keskuses BESTi Insenerivõistlus. Võistlusel osalevad Tehnikaülikooli tudengid ja kuulsuste võistkond.

Võistlejad saavad valida kuue teema vahel: majandus, mehaanika, informaatika, keskkond, energeetika ja ehitus. Tänaseks on võistlusele registreerunud 44 neljaliikmelist võistkonda ja registreerimine on suletud. Finaali kaks parimat pääsevad edasi rahvusvahelisele võistlusele, mis sel aastal toimub Moskvas.

Võistlus toimub kahel tasandil: eelvoor ja finaal. Eelvoorus lahendavad tudengid Case Study ülesannet. Case Study on ülesanne, kus tudengid peavad pakkuma teoreetilist lahendust ettevõtte poolt püstitatud praktilisele ülesandele. Finaalis tuleb lahendamisele nii Case Study kui ka Team Design. Team Design on praktiline inseneriülesanne, kus tudengid võistlevad etteantud tingimustele vastava mudeli või seadeldise konstrueerimises.

Varasematel aastatel on ehitatud täpsuskatapult, intelligentne poekäru, raadio teel juhitav õhulaev ja innovatiivne jahutussüsteem.

Lisainfo eesti keeles : Laura Vals, laura.vals [ät] BEST.ee, tel 52 72 814
Lisainfo vene keeles: Kristiina Martin, kristiina.martin [ät] BEST.ee, tel 58 43 85 76

insener.best.ee