Laupäeval, 14. ja pühapäeval, 15. märtsil ootab AHHAA oma sõpru astronoomia aasta suursündmusele «Tähed selgeks!» jaapanlaste planetaariumit uudistama.

Imetle miljoneid tähti ja tunneta maailmaruumi lõputut avarust!

Vaid paariks päevaks saabub Jaapanist Tartusse astronoom Takayuki Ohira koos oma sõpradega, et tutvustada AHHAAs oma Megastar-planetaariumiprojektorit. Takayukist sai tulihingeline astronoom pärast üht tema lapsepõlve unustamatut kogemust — selleks oli hiilgav vaade Linnutee galaktikale Fuji mäe tipust. Nüüdseks on ta välja arendanud maailma tippklassi kuuluvate planetaariumiprojektorite sarja Megastar.

Tõenäoliselt ei ole enamik inimesi nii siravat tähistaevast kunagi varem kogenud — ühekorraga on planetaariumis võimalik näha rohkem kui kaht miljonit tähte! Just nendeks täheetendusteks pandi Lõunakeskuses AHHAA saalis üles hiiglaslik 8-meetrine Zeissi planetaariumikuppel.

Takayuki Ohira on öelnud: «Megastar ei pruugi olla igapäevaelus hädavajalik, aga see suudab rikastada meie elu just nii, nagu seda teeb kaunis muusika».

Oma silm on kuningas — ja vaatemäng planetaariumis saab kahe päeva jooksul olema tõepoolest kuninglik. Lisaetendusi oodata ei ole, sest jaapanlaste delegatsioon lahkub koos Megastariga, seega kutsume kõiki nädalavahetusel ainulaadset võimalust kasutama!