Septembri alguses teeb AHHAA taaskord sooduspakkumise meie kõige väiksematele sõpradele ehk lasteaiarühmadele. Kutsume tutvuma meie imelise majaga

ning võtma osa töötubadest. Uudistamist jätkub AHHAAs tundideks ning lahkuda ei soovi siit ükski laps!

2.-22. septembril 2013 on AHHAA külastamine ja meie lustakates töötubades osalemine tööpäeviti lasteaiarühmadele tervelt 50% soodsam! Külastuse broneerimiseks palume helistada telefonil 5156 766 või kirjutada e-posti aadressil tellimus@ahhaa.ee. Tellimusse palume märkida kuupäeva ja kellaaja, grupi suuruse ning soovitud töötoa(d). Soovitame keskusekülastuseks varuda vähemalt kaks tundi. AHHAA pilet kehtib terve päeva, nii et lapsed võivad sama päeva käepaelaga õhtul koos vanematega tagasi tulla.

Kuna meie maja on suur ja uudistamist palju, siis võiks iga 4-5 lapse kohta olla vähemalt üks saatev täiskasvanu.

Aeg ja hind

Pilet Hind
Soodushind -50% E-R 02.09.-22.09.2013
Lasteaialapse majapilet 4 € 2 €
Lasteaialapse osavõtt töötoast 2 € 1 €
Lasteaialapse osavõtt töötoast ilma majakülastuseta 4 €
Gruppi saatev täiskasvanu tasuta tasuta

Töötoad

Lisaks majaekskursioonile soovitame osa võtta töötoast, kus saab kuhjaga uusi teadmisi ning saab ka ise käed külge lüüa. Töötuba kestab orienteeruvalt pool tundi ning korraga mahub meisterdama kuni 15 last. Pakume välja seitse töötuba, kuid soovi korral võite oma valiku teha kõigi AHHAA töötubade hulgast.

Šokolaadilabor

Saa osa šokolaadi värvikast ajaloost ning tuvu selle suurepärase maiustuse koostisosade ja valmistamise saladustega. Lisaks on sul harukordne võimalus ise valmistada ja maitsta kõige ehedamat, taevalikku naudingut pakkuvat šokolaadi!

Töötuba toetab Kalev.

Kõrrepill ja tantsiv uss

Töötoas meisterdame kõrrepilli, mida puhudes saab selgeks, mis on heli ja kust see tuleb. Samuti on igaühel võimalus õpetada uss tantsima ja saada meistriks maotaltsutamises. NB! Töötoas kasutatakse kääre. Sobiv alates 4. eluaastast.

Sööbikud ja pisikud

Meid kõiki ümbritsevad pisikud — bakterid ja viirused. Nad on õhus, toidus, laual, põrandal, meie sees ja igal pool mujal. Mitmed sellised bakterid ja viirused võivad meid haigeks teha, ometi oleme enamuse ajast terved ja rõõmsad. Töötoas selgub, kuidas meie keha kõigi nende pisikutega hakkama saab. Valmistame mängumaisist koos sööbikuid ja pisikuid. Sobiv alates 3. eluaastast.

Limonatoorium

Mis retsepti järgi keedab Limpa oma limonaade? Neid kõige paremaid ja mõnusalt magusaid jooke – limonaade – on valmistatud juba 400 aastat, kõigepealt kodudes ja siis suurtes tehastes. Kas kodus saab limonaadi teha? Töötoas limonaadi tehes arutame limpsi omaduste üle ja lõpuks värskendame end mõnusa jaheda joogiga. Sobiv alates 4. eluaastast.

LED-latern

Töötoas meisterdab igaüks endale ise laterna, mis patarei ja LED-lambipirniga töötab. Kuidas on võimalik, et paberist latern põlema ei lähe? Kõik väiksed laternasüütajad võivad kergendatult hingata, kui on tutvunud tule kaasaskandmisega kaasnenud raskustega ja veendunud, kui lihtne on täna valgust saada! Töötoas kasutatakse kääre. Sobiv alates 4. eluaastast.

Molekulid

Millest tehakse pannkooki? Piimast ja jahust ja munast ja ... Aga millest tehakse piima, jahu ja mune? Üleüldse, millest küll on tehtud väikesed tüdrukud ja poisid? Töötoas proovime asju teha pisemateks tükikesteks, et leida üles need kõige-kõige pisemad, need millest kõik päriselt tehtud on – poisid ja tüdrukud ning jahu ja piim. Paneme kokku erinevate ainete molekulimudeleid ning võrdleme, kas need näevad välja nagu päris? Sobiv alates 5. eluaastast.

Valguse püüdmine

Mis on valgus ja kuidas see tekib? Kuidas jäädvustada valgust? Millal, kus ja kuidas tehti esimene foto? Räägime natuke fotograafiast ühe valguse püüdmise võimalusena. Töötoa tulemusena valmib osalejatel oma postkaart, mille kujutise nad ise kokku panevad ja jäädvustavad paberile UV-valguse abil. Sobiv alates 3. eluaastast.

Kriminalistid

Kus asuvad sõrmejäljed, miks nad olemas on, kust nad tulevad ja kuidas neid kasutatakse? Kõik on ilmselt kuulnud, et iga inimese sõrmejäljed on kordumatud, aga kuidas oleks ise detektiivi mängida, uurida sõrmejälje kuju ja tuvastada, kellele kuulub see jälg, mis juhuslikult on võetud? Sobiv alates 5. eluaastast.