AHHAA kutsub külla kõige väiksemad sõbrad ehk lasteaiarühmad. Tutvustame meie imelisi eksponaate ning kutsume osa võtma töötubadest või AHHAA-õppest. Uudistamist jätkub AHHAAs tundideks ning lahkuda ei soovi siit ükski laps!

AHHAA-külastuseks võiks varuda vähemalt kaks tundi. AHHAA pilet kehtib terve päeva, nii et lapsed võivad sama päeva käepaelaga õhtul koos vanematega tagasi tulla. Kuna meie maja on suur ja uudistamist palju, siis võiks iga 4-5 lapse kohta olla vähemalt üks saatev täiskasvanu. Rühma saatvad lasteaiaõpetajad pääsevad meie majja tasuta! Lapsevanemad ja teised saatjad peavad ostma pileti.

Lasteaiagruppidele pakume kolme külastusvõimalust:

  • majakülastus (lühike majatutvustus, millele järgneb iseseisev AHHAAga tutvumine, 05.01 - 27.02.15 soodushind 2 €)
  • majakülastus koos töötoaga (lühike majatutvustus, töötuba u 30 min, iseseisev AHHAAga tutvumine, 05.01 - 27.02.15 soodushind 3 €)
  • AHHAA-õpe (2-tunnine juhendajatega temaatiline programm, mis hõlmab AHHAA eksponaate ja avastusõpet, ei sisalda vaba aega AHHAAs, 05.01 - 27.02.15 soodushind 3 €)

Sooduskampaania

Tööpäeviti esmaspäevast reedeni 5. jaanuarist kuni 27. veebruarini 2014 on AHHAA hinnad lasteaiagruppidele poole odavamad ning saatvad lasteaiaõpetajad pääsevad

meie majja tasuta!

Broneerimine ja lisainfo

Külastuse broneerimiseks palume saata kirja e-posti aadressile tellimus@ahhaa.ee või helistada telefonil 515 6766.

Tellimusse palume märkida:

  • kuupäeva ja kellaaja
  • grupi suuruse ja laste vanuse
  • töötoa või AHHAA-õppe programmi nime
Lasteaiagruppide hinnakiri
Pilet Hind
Soodushind -50% E-R 05.01.-28.02.2014
Lasteaialapse majapilet 4 € 2 €
Lasteaialapse osavõtt töötoast 2 € 1 €
Lasteaialapse osavõtt töötoast ilma majakülastuseta 4 € 2 €
AHHAA-õpe lasteaialapsele

6 €

3 €
Gruppi saatev lasteaiaõpetaja tasuta tasuta
Gruppi saatev lapsevanem/täiskasvanu 8 € 4 €

Töötoad

Lisaks majaekskursioonile soovitame osa võtta töötoast, kus saab kuhjaga uusi teadmisi ning saab ka ise käed külge lüüa. Töötuba kestab orienteeruvalt pool tundi ning iga viie lapse kohta võiks töötoas olla üks abistav saatja. Pakume välja seitse töötuba, kuid soovi korral võite oma valiku teha kõigi AHHAA töötubade hulgast.

Šokolaadilabor

Saa osa šokolaadi värvikast ajaloost ning tuvu selle suurepärase maiustuse koostisosade ja valmistamise saladustega. Lisaks on sul harukordne võimalus ise valmistada ja maitsta kõige ehedamat, taevalikku naudingut pakkuvat šokolaadi! Sobiv alates 5. eluaastast.

Töötuba toetab Kalev.

Värviline maailm

Kui päikesevalgus koosneks ühesugustest kiirtest, oleks maailmas ainult üks värv. Aga erinevaid värve on palju ning iga inimene näeb neid isemoodi. Niisiis pole igaühe jaoks taevas sinine ega rohi roheline. Selles töötoas saad täpsemalt teada, kuidas me värve näeme ja mida selleks tarvis on. Lisaks saad katsetada, kuidas sa ise erinevaid värve eristad ning vaadata, millisena paistab maailm läbi värviliste prillide. Sobiv alates 7. eluaastast

Martsipanivabrik

Väidetakse, et martsipan on pärit Lübeckist. Või oli see nüüd hoopis Tallinn? Tule ja uuri järele - ning veendu selles, et tegemist on ühe maailma lihtsama retseptiga maiustusega. Mõistagi saad sa ka ise ülimaitsva martsipanimassi valmis segada ja sellest täiesti ainulaadse kujukese voolida. Sobiv alates 5. eluaastast.

Limonatoorium

Mis retsepti järgi keedab Limpa oma limonaade? Neid kõige paremaid ja mõnusalt magusaid jooke – limonaade – on valmistatud juba 400 aastat, kõigepealt kodudes ja siis suurtes tehastes. Kas kodus saab limonaadi teha? Töötoas limonaadi tehes arutame limpsi omaduste üle ja lõpuks värskendame end mõnusa jaheda joogiga. Sobiv alates 4. eluaastast.

Koogikeemia

Eks see kookide küpsetamine ole teadus omaette, kuid kas ühe koogi maitse ja väljanägemine on etteaimatav ka ainult retsepti lugedes? Siin tuleb appi keemia – teadusharu, mis selgitab ainete koostist, ehitust, omadusi ning nende muundumise seaduspärasusi. Jah, igas koogis on keemiat! Erinevatel koostisosadel on täita oma ülesanne ning igaüks neist annab panuse maitsva ning kauni lõpptulemuse jaoks. Töötoas küpsetame kõik koos kooki, uurime missuguseid aineid koogi sisse pannakse (ja miks) ning mis põhimõttel töötab mikrolaineahi. Sobiv alates 7. eluaastast

AHHAA-õpe lasteadadele

Võtame vaatluse alla mõne huvitava objekti või nähtuse, viime läbi põnevaid katseid ning teeme nende põhjal siis järeldusi ja üldistusi. Oleme lasteaedadele välja töötanud kolm jõukohast 2-tunnist programmi.

UUS! Põnev maapõu ehk tõelised dinosaurused

Uurime mikroskoobiga, mis on kivimites ja mineraalides peidus ning saame teada, mis asub maa peal ja mis maa sees või vees. Teeme tutvust tõetruude dinosaurustega ning saame teada, mis tunne oleks saurustega ürglooduses kohtuda. Tere tulemast dinosauruste maailma!

Koduõu (ehk "Tibust kanaks")

Giidi juhendamisel uurime AHHAA tibulat, tutvume tibu arenguga munas ja lahendame mikroskoobi abil erinevaid uurimusülesandeid.

Salapärane vesi

Tutvume AHHAA akvaariumi elustikuga ja teeme giidi juhendamisel uurimuskatsed vee soolsuse ja mikroskoobiga. Samuti lahendame uurimusülesandeid vee ja teiste vedelikega. Kasutame ka AHHAA veemaailma ja akvaariumi abi!

Meeled selgeks!

Paneme proovile oma nägemis-, maitsmis-, haistmis- ja tasakaalumeele, lahendame põnevaid meelteteemalisi uurimisülesandeid ning katsetame meeli sassi ajavaid eksponaate!

NB! AHHAA-õppe puhul ei ole tegemist tavalise keskusekülastusega, vaid eksponaate jm teaduskeskuse võimalusi kasutatakse õppe-eesmärgil ning kindla kava järgi. Kuna kõiki AHHAA-õppe tegevusi juhendavad giidid, siis grupi saatmiseks piisab lasteaiaõpetajatest. Kui mõni lapsevanem soovib samal ajal AHHAAd külastada, siis temale kehtib täiskasvanu soodushind 8 € (kampaaniaperioodil 4 €).

AHHAA-õpet toetab Eesti Teadusagentuur.

4D elamuskino külastus

Lasteaiarühmad on igati oodatud ka AHHAA 4D elamuskinno, mis asub Tartu Lõunakeskuses. Pisematele filmihuvilistele on mõeldud põnnikino, kus toolid küll ei liigu, ent töötavad vee- ja tuuleefektid. Põnnikinos saab vaadata kahte filmi:

"Miriami piknik"

Maailma esimene Eestis loodud 3D nukufilm, kus pisike nukutüdruk Miriam peab koos pere ja nende suure lemmiku, kanaga, piknikku. Kanad teatavasti aga ei ole harjunud hernehirmutistega ja väikevennad sõbralike ussidega, seega sünnib ühest toredast plaanist palju segadust. Loomulikult on aga igal alguses hirmutavana tundunud lool ilus lõpp.

"Ahhaa, Lottele külla!"

Filmis saavad kõik Lotte sõbrad kihutada läbi põneva Eestimaa looduse. Üheskoos saab põrgata puravikel, tuhiseda läbi mutikäikude ning veest läbi sõites võib veidi märjakski saada. Seikluse lõpus ootab reisilisi Lotte koos sõprade Bruno ja Alfredi ning isuäratava üllatusega.

NB! Filmi vaatajad saavad kingituseks kaasa lustaka plakati!

Piletihinnad 4D elamuskinos

Gruppidele (vähemalt 12 inimest), kes on eelnevalt külastanud Tartu AHHAAd, kehtivad 4D elamuskinos järgmised hinnad:

  • 1 filmi vaatamisel on kinopileti hind 2 €/in
  • 2 filmi vaatamisel on piletihind kokku 3 €/in

Soodustused kehtivad ainult etteregistreeritud gruppidele! Kahe filmi soodustus kehtib ainult siis, kui grupp vaatab mõlemaid filme järjest, ilma vahepeal saalist lahkumata. Filmid võivad grupid ise valida.

Tähelepanu! Lasteaiarühma saatvad õpetajad saavad kino külastada tasuta, saatvad lapsevanemad peavad ostma eraldi pileti.

AHHAA 4D elamuskino (Lõunakeskus, Ringtee 75)
Avatud iga päev kell 11.30—20
Kassa tel: 731 5650
E-post 4d@ahhaa.ee