AHHAA kutsub külla kõige väiksemad sõbrad ehk lasteaiarühmad. Tutvustame meie imelisi eksponaate ning kutsume osa võtma töötubadest või AHHAA-õppest. Uudistamist jätkub

AHHAAs tundideks ning lahkuda ei soovi siit ükski laps!

AHHAA-külastuseks võiks varuda vähemalt kaks tundi. AHHAA pilet kehtib terve päeva, nii et lapsed võivad sama päeva käepaelaga õhtul koos vanematega tagasi tulla. Kuna meie maja on suur ja uudistamist palju, siis võiks iga 4-5 lapse kohta olla vähemalt üks saatev täiskasvanu.

Lasteaiagruppidele pakume kolme külastusvõimalust:

  • majakülastus (lühike majatutvustus, millele järgneb iseseisev AHHAAga tutvumine, soodushind 2 €)
  • majakülastus koos töötoaga (lühike majatutvustus, töötuba u 30 min, iseseisev AHHAAga tutvumine, soodushind 3 €)
  • AHHAA-õpe (2-tunnine juhendajatega temaatiline programm, mis hõlmab AHHAA eksponaate ja avastusõpet, ei sisalda vaba aega AHHAAs, soodushind 3 €)

Sooduskampaania

Tööpäeviti esmaspäevast reedeni 6. jaanuarist kuni 28. veebruarini 2014 on AHHAA hinnad lasteaiagruppidele poole odavamad ning saatvad täiskasvanud pääsevad

meie majja tasuta!

Broneerimine ja lisainfo

Külastuse broneerimiseks palume saata kirja e-posti aadressile tellimus@ahhaa.ee või helistada telefonil 515 6766.

Tellimusse palume märkida:

  • kuupäeva ja kellaaja
  • grupi suuruse ja laste vanuse
  • töötoa või AHHAA-õppe programmi nime
Lasteaiagruppide hinnakiri
Pilet Hind
Soodushind -50% E-R 06.01.-28.02.2014
Lasteaialapse majapilet 4 € 2 €
Lasteaialapse osavõtt töötoast 2 € 1 €
Lasteaialapse osavõtt töötoast ilma majakülastuseta 4 €
AHHAA-õpe lasteaialapsele

6 €

3 € * (saadaval viimased soodusajad, märtsis saadaval täishinnaga (6 €/laps) ajad)
Gruppi saatev täiskasvanu tasuta tasuta

NB! Saadaval on mõned uued soodushinnaga (3 €/laps) AHHAA-õppe ajad märtsikuus!

Töötoad

Lisaks majaekskursioonile soovitame osa võtta töötoast, kus saab kuhjaga uusi teadmisi ning saab ka ise käed külge lüüa. Töötuba kestab orienteeruvalt pool tundi ning iga viie lapse kohta võiks töötoas olla üks abistav saatja. Pakume välja seitse töötuba, kuid soovi korral võite oma valiku teha kõigi AHHAA töötubade hulgast.

Šokolaadilabor

Saa osa šokolaadi värvikast ajaloost ning tuvu selle suurepärase maiustuse koostisosade ja valmistamise saladustega. Lisaks on sul harukordne võimalus ise valmistada ja maitsta kõige ehedamat, taevalikku naudingut pakkuvat šokolaadi! Sobiv alates 5. eluaastast.

Töötuba toetab Kalev.

Värviline maailm

Kui päikesevalgus koosneks ühesugustest kiirtest, oleks maailmas ainult üks värv. Aga erinevaid värve on palju ning iga inimene näeb neid isemoodi. Niisiis pole igaühe jaoks taevas sinine ega rohi roheline. Selles töötoas saad täpsemalt teada, kuidas me värve näeme ja mida selleks tarvis on. Lisaks saad katsetada, kuidas sa ise erinevaid värve eristad ning vaadata, millisena paistab maailm läbi värviliste prillide. Sobiv alates 7. eluaastast

Kõrrepill ja tantsiv uss

Töötoas meisterdame kõrrepilli, mida puhudes saab selgeks, mis on heli ja kust see tuleb. Samuti on igaühel võimalus õpetada uss tantsima ja saada meistriks maotaltsutamises. NB! Töötoas kasutatakse kääre. Sobiv alates 4. eluaastast.

Sööbikud ja pisikud

Meid kõiki ümbritsevad pisikud — bakterid ja viirused. Nad on õhus, toidus, laual, põrandal, meie sees ja igal pool mujal. Mitmed sellised bakterid ja viirused võivad meid haigeks teha, ometi oleme enamuse ajast terved ja rõõmsad. Töötoas selgub, kuidas meie keha kõigi nende pisikutega hakkama saab. Valmistame mängumaisist koos sööbikuid ja pisikuid. Sobiv alates 3. eluaastast.

Martsipanivabrik

Väidetakse, et martsipan on pärit Lübeckist. Või oli see nüüd hoopis Tallinn? Tule ja uuri järele - ning veendu selles, et tegemist on ühe maailma lihtsama retseptiga maiustusega. Mõistagi saad sa ka ise ülimaitsva martsipanimassi valmis segada ja sellest täiesti ainulaadse kujukese voolida. Sobiv alates 5. eluaastast.

Limonatoorium

Mis retsepti järgi keedab Limpa oma limonaade? Neid kõige paremaid ja mõnusalt magusaid jooke – limonaade – on valmistatud juba 400 aastat, kõigepealt kodudes ja siis suurtes tehastes. Kas kodus saab limonaadi teha? Töötoas limonaadi tehes arutame limpsi omaduste üle ja lõpuks värskendame end mõnusa jaheda joogiga. Sobiv alates 4. eluaastast.

LED-latern

Töötoas meisterdab igaüks endale ise laterna, mis patarei ja LED-lambipirniga töötab. Kuidas on võimalik, et paberist latern põlema ei lähe? Kõik väiksed laternasüütajad võivad kergendatult hingata, kui on tutvunud tule kaasaskandmisega kaasnenud raskustega ja veendunud, kui lihtne on täna valgust saada! Töötoas kasutatakse kääre. Sobiv alates 4. eluaastast.

AHHAA, anatoomia!

Meil on palju erinevaid elundeid ja igaühel neist on oma kindel ülesanne. Selles töötoas uurime, kus asuvad süda, maks või kopsud, kuidas me tegutsemiseks energiat saame ja millest tekivad meie keha ehituskivid - rakud! Kõige lõpuks lõikame välja inimese elundkonna mudeli ning kleebime tähtsaimad siseorganid õigetele kohtadele. Sobiv alates 5. eluaastast.

CSI: Kunstidetektiivid

Teadsid sa, et kunstivõltsingud pole üldsegi viimase aja probleem? Õigupoolest on ka mitmed Rooma kunsti silmapaistvamad teosed loodud varasemate, täiuslikkuseni viimistletud proportsioonidega Kreeka skulptuuride järgi. Iga kunstiteose ostja tahab olla veendunud, et tema investeering on läinud asja ette. Just seda usuvad näiteks kõik üheksa Vincent van Goghi "Päevalillede" omanikku. Ekspertiis annaks vastuse, aga... tule ja proovi olla kunstiekspert! Sobiv alates 7. eluaastast.

Molekulid

Millest tehakse pannkooki? Piimast ja jahust ja munast ja ... Aga millest tehakse piima, jahu ja mune? Üleüldse, millest küll on tehtud väikesed tüdrukud ja poisid? Töötoas proovime asju teha pisemateks tükikesteks, et leida üles need kõige-kõige pisemad, need millest kõik päriselt tehtud on – poisid ja tüdrukud ning jahu ja piim. Paneme kokku erinevate ainete molekulimudeleid ning võrdleme, kas need näevad välja nagu päris. Sobiv alates 4. eluaastast.

Valguse püüdmine

Mis on valgus ja kuidas see tekib? Kuidas jäädvustada valgust? Millal, kus ja kuidas tehti esimene foto? Räägime natuke fotograafiast ühe valguse püüdmise võimalusena. Töötoa tulemusena valmib osalejatel oma postkaart, mille kujutise nad ise kokku panevad ja jäädvustavad paberile UV-valguse abil. Sobiv alates 3. eluaastast.

Koogikeemia

Eks see kookide küpsetamine ole teadus omaette, kuid kas ühe koogi maitse ja väljanägemine on etteaimatav ka ainult retsepti lugedes? Siin tuleb appi keemia – teadusharu, mis selgitab ainete koostist, ehitust, omadusi ning nende muundumise seaduspärasusi. Jah, igas koogis on keemiat! Erinevatel koostisosadel on täita oma ülesanne ning igaüks neist annab panuse maitsva ning kauni lõpptulemuse jaoks. Töötoas küpsetame kõik koos kooki, uurime missuguseid aineid koogi sisse pannakse (ja miks) ning mis põhimõttel töötab mikrolaineahi. Sobiv alates 7. eluaastast

Kriminalistid

Kus asuvad sõrmejäljed, miks nad olemas on, kust nad tulevad ja kuidas neid kasutatakse? Kõik on ilmselt kuulnud, et iga inimese sõrmejäljed on kordumatud, aga kuidas oleks ise detektiivi mängida, uurida sõrmejälje kuju ja tuvastada, kellele kuulub see jälg, mis juhuslikult on võetud? Sobiv alates 5. eluaastast.

AHHAA-õpe lasteadadele

Võtame vaatluse alla mõne huvitava objekti või nähtuse, viime läbi põnevaid katseid ning teeme nende põhjal siis järeldusi ja üldistusi. Oleme lasteaedadele välja töötanud kolm jõukohast 2-tunnist programmi.

Koduõu (ehk "Tibust kanaks")

Giidi juhendamisel uurime AHHAA tibulat, tutvume tibu arenguga munas ja lahendame mikroskoobi abil erinevaid uurimusülesandeid.

Salapärane vesi

Tutvume AHHAA akvaariumi elustikuga ja teeme giidi juhendamisel uurimuskatsed vee soolsuse ja mikroskoobiga. Samuti lahendame uurimusülesandeid vee ja teiste vedelikega. Kasutame ka AHHAA veemaailma ja akvaariumi abi!

Meeled selgeks!

Paneme proovile oma nägemis-, maitsmis-, haistmis- ja tasakaalumeele, lahendame põnevaid meelteteemalisi uurimisülesandeid ning seikleme AHHAA ajutisel näitusel "Ahhaa, meeltesegaduses!".

NB! AHHAA-õppe puhul ei ole tegemist tavalise keskusekülastusega, vaid eksponaate jm teaduskeskuse võimalusi kasutatakse õppe-eesmärgil ning kindla kava järgi. Kuna kõiki AHHAA-õppe tegevusi juhendavad giidid, siis grupi saatmiseks piisab lasteaiaõpetajatest. Kui mõni lapsevanem soovib samal ajal AHHAAd külastada, siis temale kehtib täiskasvanu soodushind 8 €.

AHHAA-õpet toetab Eesti Teadusagentuur.

4D elamuskino külastus

Lasteaiarühmad on igati oodatud ka AHHAA 4D elamuskinno, mis asub Tartu Lõunakeskuses. Pisematele filmihuvilistele on mõeldud põnnikino, kus toolid küll ei liigu, ent töötavad vee- ja tuuleefektid. Põnnikinos saab vaadata kahte filmi:

"Miriami piknik"

Maailma esimene Eestis loodud 3D nukufilm, kus pisike nukutüdruk Miriam peab koos pere ja nende suure lemmiku, kanaga, piknikku. Kanad teatavasti aga ei ole harjunud hernehirmutistega ja väikevennad sõbralike ussidega, seega sünnib ühest toredast plaanist palju segadust. Loomulikult on aga igal alguses hirmutavana tundunud lool ilus lõpp.

"Ahhaa, Lottele külla!"

Filmis saavad kõik Lotte sõbrad kihutada läbi põneva Eestimaa looduse. Üheskoos saab põrgata puravikel, tuhiseda läbi mutikäikude ning veest läbi sõites võib veidi märjakski saada. Seikluse lõpus ootab reisilisi Lotte koos sõprade Bruno ja Alfredi ning isuäratava üllatusega.

NB! Filmi vaatajad saavad kingituseks kaasa lustaka plakati!

Piletihinnad 4D elamuskinos

Gruppidele (vähemalt 12 inimest), kes on eelnevalt külastanud Tartu AHHAAd, kehtivad 4D elamuskinos järgmised hinnad:

  • 1 filmi vaatamisel on kinopileti hind 2 €/in
  • 2 filmi vaatamisel on piletihind kokku 3 €/in

Soodustused kehtivad ainult etteregistreeritud gruppidele! Kahe filmi soodustus kehtib ainult siis, kui grupp vaatab mõlemaid filme järjest, ilma vahepeal saalist lahkumata. Filmid võivad grupid ise valida.

Tähelepanu! Lasteaiarühma saatvad õpetajad saavad kino külastada tasuta, saatvad lapsevanemad peavad ostma eraldi pileti.

AHHAA 4D elamuskino (Lõunakeskus, Ringtee 75)
Avatud iga päev kell 11.30—20
Kassa tel: 731 5650
E-post 4d@ahhaa.ee