Põlevkivi on Eestis energiatootmise seisukohast hädavajalik maavara. Aga esiteks on ta keskkonnale kahjulik ning teiseks saavad meie põlevkivivarud varsti

lihtsalt otsa. Õnneks on olemas alternatiiv tuumasünteesienergia kujul! Reedel, 17. mail kell 18 kutsub AHHAA su kohvikusse Nälg (Rüütli 8, Tartu), et arutada põlevkivivaba tuleviku ja säästlikuma energia üle. Üritus on kõigile huvilistele tasuta.

AHHAA aruteluõhtute sari "Õhtu mõtlevale inimesele" on jõudnud oma neljanda osani. Sel korral on külas TÜ füüsikud, kes näitavad, milline võiks olla elu Eestis pärast seda, kui otsa on saanud meile üliolulised põlevkivivarud.

Põlevkivi on Eestis energiatootmise seisukohast hädavajalik maavara. Aga põlevkivi (nagu ka kõigi muude fossiilsete kütuste) puhul on suureks probleemiks tema negatiivne mõju keskkonnale. Lisaks on põlevkivivarud Eestis praktiliselt otsas - praeguse tarbimise juures jätkub seda veel kuni 80 aastaks. Mida me siis teeme, kui praegused varud otsa saavad? Lõpetame igasuguse elektritarbimise?

Õnneks olukord siiski päris väljapääsmatu ei ole. Euroopa ja kogu maailma teadlased töötavad selle nimel, et meil oleks võtta energiaallikaid ka pärast fossiilsete varude lõppemist. Üheks atraktiivsemaks ja praktiliselt ammendamatuks alternatiiviks peetakse tuumasünteesi.. Füüsikud Siiri Suursoo, Kadri Isakar ja Madis Kiisk seletavad lahti, mis selle termini taga reaalselt peitub, kas selline lahendus on ohutu ning kuidas mõjutaks tuumasünteesi kasutuselevõtmine eksisteerivat energiamaastikku.

Teaduskohvik on kõigile huvilistele tasuta ning osalejatele pakutakse kohvi ja suupisteid.

NB! 10 aktiivsemat liiget publikust saavad tasuta pääsme samal õhtul kell 00:00 Näljas toimuvale Marten Kuninga kontserdile!