AHHAA üritustesarja kolmas osa toimub juba reedel, 12. aprillil kell 15-18 AHHAA keskuse lektooriumis. Seekordne sündmus on pühendatud rahvusvahelisele

kosmonautikapäevale ning kohtuvad Eesti suurimad kosmosegurud Ene Ergma, Jaan Einasto, Mart Noorma ning Mikk Sarv!

"Kosmonautikapäev on aktsepteeritud rahvusvaheliselt," selgitab ürituse eestvedaja Igor Volke. "Tähendas see ju rajajoont planetaarse olendi kosmiliseks olendiks pürgimisel – inimese esimest orbitaallendu. Juri Gagarin, esimene, kes lendas maa orbiidile ja Neil Armstrong, esimene, kes astus Kuu pinnale, on meie liigikaaslased, kes on põlistatud meie ühisesse ajalukku - tähistena inimkonna pürgimisel kodust maailmaruumi."

Foorumi peateema on “Eesti teel maailmaruumi”. Astrofüüsik, Riigikogu esimees ja “kosmosemutt” Ene Ergma räägib kosmoseprogrammidest ja Eesti võimalikust seotusest nendega. Läbi videopildi jutustab rahvaluuleteadlane Mikk Sarv eestlastest kui täherahvast ning noor astronoomiahuviline Mari-Liis Aru viib publiku kurssi kosmose hõivamise ajalooga. Tagasi- ja edasivaadet inimkonna kosmilistele ambitsioonidele pakuvad Eesti tuntuim kosmoseteadlane ja universumi kärjekujulise struktuuri ja tumeda aine üks avastaja Jaan Einasto ning Eesti esimese satelliidi EstCube-1 eestvedaja Mart Noorma. Modereerivad Ingrid Peek ja Eva-Liisa Vahtra.

Sündmusele paneb muusikalise punkti tähelaps Iiris – hinnatud lauljanna, kelle loomingus on esindatud nii astronaudid kui tulnukad ning sise- ja väliskosmilised dimensioonid.

AHHAA kosmonautikapäev leiab aset Tartu AHHAA (Sadama 1) lektooriumis reedel, 12. aprillil kell 15-18. Sissepääs on tasuta ning pakutakse ka kohvi ja suupisteid.

Sündmustekeerises liiguvad ringi ka telekaamerad, samuti toimub raadiosaate "Halloo, Kosmos" salvestamine.

Kosmonautikapäeva üritused on kõigile tasuta.