TÜ ja AHHAA ootavad kõiki huvilisi nanotehnoloogiaga tutvuma!

Neljapäeval, 25. augustil algusega kell 18 saab AHHAA teaduskeskuses osa võtta teemaõhtust, mis on pühendatud nanotehnoloogiale. Üritus on tasuta ja kõik huvilised on oodatud!

Teemaõhtul avavad teadlased nanotehnoloogia kui teaduse olemust laiemalt. Selgitatakse, mis nanotehnoloogia üldse on, kas ta on ohtlik ja mis selles vallas Eestis tehakse.

Teemaõhtu üks eestvedajatest, AHHAA keskuses tegev TÜ füüsika doktorant Siim Pikker selgitab, et nanotehnoloogia kui teadus on meie igapäevases elus järjest olulisemaks muutunud. „Nanotehnoloogilisi materjale leidub meil alates sokkidest kuni arvutiprotsessoriteni välja. Kuigi suurem nanotehnoloogiline osake on 1000 korda väiksem kui juuksekarva läbimõõt, siis mõjutavad need meie maailma tohutult,“ ütles Pikker.

Teemaõhtu koosneb neljast pooletunnisest lühiettekandest, kus esinejad annavad põneva ülevaate nanotehnoloogia hetkeseisust nii Eestis kui mujal ning vastavad meeleldi ka küsimustele.

Siim Pikker, TÜ doktorant: "Sissejuhatus Nanotehnoloogiasse ehk Miks on ketšupis klaasikillud?"
Monika Montimer, PhD: "Kas nano on mürk või magustoit? Kas sünteetilised nanoosakesed on keskkonnale ohtlikud?"
Prof. Enn Lust: "Milleks nanotehnoloogia energeetikas?"
Rünno Lõhmus, PhD: (materjaliteaduse vanemteadur) "Nanotehnoloogia Eestis... minevikust, olevikust, tulevikust"

Nanoteemaline õhtu lõpetab Tartu Ülikooli ja AHHAA teaduskeskuse osalusel kolm aastat kestnud rahvusvahelise projekti NANOTOTOUCH (http://www.nanototouch.eu).

Teemaõhtu on esimene osa TÜ ja AHHAA ühisest loengusarjast „Mõtlevale inimesele“, mis annab aktiivsele kodanikule võimaluse ennast tasuta harida ja kohtuda Eesti oma ala tippspetsialistidega. Loengud koosnevad lühiettekannetest erinevatel teaduslikel teemadel ja hakkavad tulevikus toimuma AHHAA teaduskeskuses.

Nanotehnoloogia-alane teemaõhtu toimub AHHAA teaduskeskuse lektooriumis 25. augustil algusega kell 18.

Lisainfo: Siim Pikker, korraldaja, tel 50 59 521, siim.pikker@gmail.com