Neljapäeval, 9.märtsil kell 16 avati teaduskeskus AHHAA Tartus, Lõunakeskuses näituse "Nanodialoog". Euroopa Komisjoni poolt toetatud projektis osaleb 11 europartnerit, ühesugused näitusemoodulid avatakse üheaegselt kuues erinevas riigis, nimelt sellistes linnades nagu Lissabon, Grenoble, München, Mechelen, Göteborg ja Tartu.

Uus näitus on valmis ehitatud Itaalias, kuid varustatud eestikeelsete tekstidega ning jääb esialgu külastajatele tasuta avatuks kahe kuu vältel Tartus, hiljem ka Tallinnas. Ekspositsioon käsitleb nanotehnoloogiat, selgitades laiale publikule nii nanoteadustega seotud suurte ootuste kui mõningate hirmude tagamaid. Näituse nimi "Nanodialoog" viitab külastajate võimalusele avaldada omaenese arvamusi ja kujundada seisukohti.

Tänaseks on efektiivsed nanotehnoloogiad jõudnud nii energeetikasse kui arvutitööstusse, nii meditsiini kui iluteenindusse - kuid kas peaksime neid uusi, vaimustavad võimalusi kasutades olema ettevaatlikumad? Prints Charles on avaldanud arvamust, et nanotehnoloogia võimuses on muuta kogu maailm tulevikus halliks mudamassiks. Ameerika Ühendriigid aga investeerivad praegu aastas nanotehnoloogiate arendamisse rohkem kui NASA programmi. AHHAA nanonäitus kutsub nüüd kõiki uusi teadmisi omandama, et iga huviline oleks ise võimeline tulevikuteemade arutelul sõna sekka ütlema.