Soome teaduskeskuse Heureka ja Tartu Ülikooli teaduskeskuse AHHAA koostöönäitus avati 17. mail 1998. Avamisel oli kohal ka Eesti Vabariigi president Lennart Meri, kes väljendas oma poolehoidu teaduskeskusele. Tegemist oli esimese interaktiivse näitusega Eestis.

AHHAA-keskus tutvustas peamiselt astronoomiat. Üles oli seatud ehtne kaheksameetrise kupliga planetaarium, milles korraldasid tööseansse Tartu Tähetorni astronoomid. Tartu ülikooli õppejõudude abiga demonstreeriti teadusteatris katseid ja arutleti mõningate igapäevaste nähtuste tekkepõhjuste üle. Ülikooli Ajaloomuuseum kujundas näituse vanadest pealuudest. Tutvuda oli võimalik ka 3D virtuaalsuse maailma ning hiiglaste hommikusöögiga.

Heureka poolt oli võimalus tutvuda kasvuhooneefektiga ning maailmakaardiga 500 aasta eest. Kõnelev gloobus tutvustas erinevaid maailma keeli ning soovijad said tutvuda erinevate soome-ugri keeltega. Pisimate külastajate lõbuks oli kaasa toodud hiiglasuur pehme põhjapoolus, mille vallutamine tõotas korralikku seiklust.

Näitus oli avatud juuni lõpuni. Mõnel kuumal päeval ulatus külastajate arv tuhandeni. Tegevust leidus siin nii täskasvanutele kui pisematele lastele. Vastutasuks saatis Tartu Ülikool Heurekale umbes kolme tuhande aasta vanuse Egiptuse noorukimuumia, mida eksponeeriti muinaskultuuride näitusel.