Pühapäeval, 12. aprillil tähistab AHHAA kosmonautikapäeva konverentsiga "Kolime kosmosesse!". Tule, kuula ja arutle, kas inimestel oleks võimalik Maalt minema kolida, mida selleks vaja oleks ning millised on (praegu) piirangud.

Konverents kestab kell 12-16.45. Huvilised saavad pärast konverentsi vaadata ka mängufilmi "Tähtedevaheline" ning teleskoobiga AHHAA katusel tähistaevast uudistada.

Osalemine konverentsil, filmiõhtul ja tähevaatlustel on tasuta, ent vajalik on eelnevalt registreerida. 

REGISTREERI SIIN

Kava:

  • 12 Moderaator Kalju Eerme: "Milline on kosmonautikapäeva tähtsus?"
  • 12.15 Mikk Sarv: "Rahvapärimusi Kuust ja Linnuteest". Mida arvasid muistsed eestlased Kuust ja Linnuteest ning kuidas nad kosmost enda jaoks tõlgendasid
  • 13 Eva-Stina Kerner: "Universum - elutu tühjus või rikkalik oaas?". Kas ja millisel kujul on bioloogiline elu väljaspool meie koduplaneeti võimalik?
  • 13.45 Mihkel Pajusalu (TÜ Füüsika instituut): "ESTCube-1 projekt ja kosmosereisid tulevikus". Eesti esimene tudengisatelliit EstCube on edukalt kosmosesse saadetud. Mis saab edasi?
  • 14.30-15 Kohvipaus
  • 15 Pauls Irbins (Z(in)oo teaduskeskus, Cesis, Läti): "Missioon Marsile - kas ja kuidas?". Kõmulise MarsOne'i missiooni potentsiaalsete osalejate seas oli ka Läti teaduskeskuse Z(in)oo juhataja Pauls Irbins. Kas Marssi saaks ka päriselt sedasi koloniseerida, nagu projektis plaanis oli? NB! Ettekanne on inglise keeles
  • 15.45 Priit Kull (TÜ tehnoloogiainstituut): "Marsile elama!?". TÜ tehnoloogiainstituudis ehitati valmis ainulaadse disainiga ning Marsi ekstreemsetesse tingimustesse sobivad majad
  • 16.30-16.45 Lõppsõna


17.30 Mängufilm "Tähtedevaheline" (Interstellar, 2014)
Elu põuast ja näljast laastatud Maal liigub hävingu suunas ning inimkonna tulevik on tume. Juhuslikult avastatud nihe aegruumis äratab aga uue lootuse. Rühm uurijaid asub teekonnale, mis viib nad meie galaktika piiridest väljapoole - uurima, kas elu võiks kusagil kaugel jätkuda.

Film on inglise keeles ja eestikeelsete subtiitritega

21 Tähevaatlused AHHAA teleskoobiga

Uudista AHHAA katusel läbi kahe teleskoobi tähistaevast ja planeete! Koguneme 15 minutit varem AHHAA fuajees. Vaatlus toimub ainult selge ilmaga!

NB! Kava võib täieneda