NB! 10. juuni vaatlus jääb pilves ilma tõttu ära

Suvel ei ole pimedat aega peaaegu üldse ning planeedid ja Kuu on taevas sama madalal kui talvine päike. Hea on aga see, et ilmad on vaatlemiseks sobivalt soojad ning planeedid on heledad ja teleskoobiga ka heledama taeva taustal hästi vaadeldavad. 2.-3. ning 10. ja 13. juunil ootame astronoomiahuvilisi taas AHHAA vaatlusõhtutele. Osalemine on täiesti tasuta!

10. (JÄÄB ÄRA!) ja 13. juuni: Kuu ja 3 planeedi paraad taevas. Vaatlused kell 23:00, 23:30, 00:00 ja 00:30

Selle aasta suvel on taevas lähestikku planeedid Marss ja Saturn ning juuni alguses on nende vaatlemiseks parim aeg. Mõlemad asuvad siis vastasseisus, st Maalt vaadates teisel pool Päikest. See tähendab, et nad on nähtavad terve öö päikeseloojangust kuni päikesetõusuni ning parim vaatlusaeg on keskööl - astronoomilisel keskööl, mis tänu suveaja kasutamisele on Tartus kell 01:13. Lisaks vastasseisus olevatele erepunasele Marsile ja rõngastega Saturnile näeme taevas ka alati vaatamist väärt Jupiteri oma nelja kuulsa kaaslase ja pilvevöönditega. 

Koguneme AHHAA fuajees 15 minutit enne esimese vaatluse algust. Osalemine toimub elava järjekorra alusel. Korraga pääseb katusele 20 inimest.

NB! Vaatlused toimuvad ainult selge ilma korral.