Milline olnuks Sinu elu, kui sa oleks elanud 3000 aastat tagasi?
Tartu Ülikooli kunstimuuseumiga koostöös korraldatav näitus "Iidse Egiptuse müsteerium" annab võimaluse tutvuda muistsete kultuuridega, eelkõige saada osa Egiptuse mõistatustest.

Kuidas valmistati muumiaid? Kuidas muistsed egiptlased haigusi ravisid? Millega nad aega mõõtsid? Milliseid mänge mängisid Egiptuse lapsed? Mida nende emad seljas kandsid? Milline näeb välja üks vana muumia? Mida mõeldi hauatagusest elust? Mis sai inimesest pärast surma? Nendele ja veel paljudele teistele küsimustele sai vastuse näituselt.

Tartu Ülikooli peahoone võlvkeldris saab ette võtta teekonna maailma esimeste tsivilisatsioonide juurde, külastada muistset tohtrit või hauakambrit, uurida hieroglüüfide saladusi või mõista kohut Hammurapi seaduste järgi. Esitletakse mitmeid maailmaajalooliselt üliolulisi leiutisi, mis pärinevad just sellest kaugest ajast.

"Iidse Egiptuse müsteerium" on pärit Soomest, Heureka teaduskeskusest, ning on mitmel pool maailmas saavutanud suure populaarsuse eelkõige kõrgetasemeliste interaktiivsete eksponaatide tõttu, mis on valminud parimate soome ja rahvusvaheliste teadlaste koostöös.