18.-20. veebruaril kutsub AHHAA kõiki 16-19 aasta vanuseid noori osa võtma Euroopa õpilaste teadusparlamendist. See on täiesti tasuta ja viis parimat sõidavad juulis SUURBRITANNIASSE MANCHESTERI!

Parlamendi läbiv teema on "Tuleviku inimene" ja osalejad saavad töötada nagu päris parlamendiliikmed: kõigepealt toimub töö viies erinevas komisjonis, kus ekspertide abiga pannakse kokku oma "seadused". Seejärel toimub suur lõppistung, kus seadused teistele komisjonidele ette kantakse.

Parlamendi komisjonid arutlevad järgmiste teemade üle:
  • Reproduktiivmeditsiin. Kas 70-aastaselt saab sünnitada?
  • Tüvirakud. Kas nad ravivad tulevikus kõik haigused?
  • "Täiustatud" inimene. Google’i prillid on olemas, kas Google’i silmad tulevad ka?
  • Inimaju. Äkki saab Google’i hoopis aju sisse panna?
  • Looduse imiteerimine. Organid 3D-printerist? Päriselt?

Euroopa õpilaste Teadusparlament (European Student Parliament - EUSP) on 16-19 aasta vanustele noortele suunatud projekt, mis toimub 2016. aastal Eestis juba teist korda. Tegemist on ühe osaga üle-euroopalisest teadusparlamentide projektist, mis valmis koostöös saksa teadusfoorumiga Wissenchaft im Dialog. Loe projektist lähemalt SIIT.

Uuri Euroopa õpilaste teadusparlamendi täpsemat ajakava SIIT.

Jälgi ka meie Facebooki lehte!

Vaata videomeenutust eelmise Euroopa õpilaste teadusparlamendi lõppistungist (2014):Kus ja millal toimub?

Teadusparlament kestab kolm päeva (N-L) 18.-20. veebruaril ja toimub Tartus AHHAA keskuse peamajas (Sadama 1). Lühike ajakava on järgmine (täpsem kava saadetakse registreeritud osalejatele e-posti teel):

N, 18.02
Päev kestab 11.00-19.00. Saame tuttavaks üksteise ja teemadega, õhtul ootab osalejaid AHHAAs eriprogramm

R, 19.02
Päev kestab 9.45-19.00. Töö toimub viies erinevas komisjonis, kuulame ekspertide arvamust ning paneme paika oma arvamused ja argumendid (ning valmistume neid järgmisel päeval ka teistele ette kandma)

L, 20.02
Päev kestab 17.00-00.00. Teeme oma rühmatöödest veel viimased kokkuvõtted. Siis algab parlamendi lõppistung, kus kõik komisjonid oma argumendid teistele osalejatele ette kannavad. Kuulajad saavad esitada ka oma vastuväiteid ja ettepanekuid.
 
Kui palju see maksab?

Mitte midagi! Lisaks on osalejatele tagatud lõuna- ja õhtusöögid ning vahva lisaprogramm AHHAAs. Rääkimata toredatest parlamendikaaslastest.

Tahan osaleda!

Kui sa oled 16-19 aasta vanune ja sa tunned, et mõni (või isegi mitu) nendest viiest teemast tundub sulle põnev, siis täida ära järgnev registreerimisvorm. Saame sulle kirjutada ka tõendi (kooli jaoks), et osalesid teadusparlamendi istungil (ja tegelesid asjalike asjadega :) )

Tahan lisainfot!

Võta meiega ühendust e-posti aadressidel kai.kaljumae@ahhaa.ee või annika.vesselov@ahhaa.ee!

EUROOPA ÕPILASTE TEADUSPARLAMENDI REGISTREERIMISVORM:

Fotod: Tõnis Rüütel