28. maist 5. juunini juhib Teaduskeskus AHHAA isetegijate teemanädalat European Maker Week Eestis, mille raames toimub sadu sündmusi üle terve Euroopa. Nende seas ka Tartus, Pärnus ja Haapsalus


28. mai  pühendab AHHAA leiutamisele ja nikerdamisele. Meisterda 3D-prille, muuda vaskmündid kuldseks ja uuri, mis on elektroonikaseadmete sees.
Vaata lähemalt: http://events.europeanmakerweek.eu/events/view/142


30. mail toimub Pärnus Pernova Tehnikamajas isetegijate nädala puhul avatud uste nädal arvukate töötubadega.
Vaata lähemalt: http://events.europeanmakerweek.eu/events/view/189

1. juunil Tartus kell 10:00, 12:00 ja 13:00 teadusteater "Vee võlud" Raekoja platsil. Samal päeval Tartu kaubamajas kell 11:00 ja 13:00 Fleksagoni töötuba. Kõik on oodatud!
Lisaks liigub samal ajal vahemikul kell 11:00-12:00 ja 13:00-14:00 linnas teadusratas.

3. juunil
Haapsalus aset leidva heategevusjooksu Rat Race raames korraldab Innovatsioonikeskus Innokas spetsiaalse robootika- ja meisterdamisala.
Loe edasi: http://events.europeanmakerweek.eu/events/view/135

4. juunil saab Tartus tutvuda vastavatud Spark MakerLab'iga. Tule uudistama ja katsetama!
Vaata lisa: http://events.europeanmakerweek.eu/events/view/272

Sündmusel osalevad kõik Euroopa Liidu riigid ja eesmärgiks on lähendada omavahel leiutamise vaimu ning viia omavahel kokku isetegijad, kohalikud omavalitsused ja meedia. Projekti algatajaks on Euroopa suurim isetegijate laat Maker Faire Rome ning seda rahastab Euroopa Komisjon.

Kõik isetegijad, kes on huvitatud European Maker Weekiga liitumisest, saavad oma soovist teada anda Helin Hagale: helin.haga@ahhaa.ee.

Vaata lisaks: http://europeanmakerweek.eu