Täna, 30. septembril, jõuab lõpule Euroopa Kosmoseagentuuri viimase aastakümne suurim ja edukaim süvakosmose-missioon. Kosmosesond Rosetta on esimene komeedi ümber orbiidile jõudnud kosmoseaparaat ning ühtlasi saavutati missiooni käigus ka esimene komeedi-maandumine Rosetta pardal olnud sondiga Philae.  Sel puhul on AHHAAs kavas eriseansid: eesti keeles kell 12:45 ja 14:45, inglise keeles kell 13:30 ja 15:30.

Rosetta missioon algas juba üle 10 aasta tagasi 2004. aastal ning oma pikal teekonnal läbi päikesesüsteemi kohtus see kahe erineva asteroidiga, enne kui asus 2014. aasta augustis komeedi 67P/Tšurjumov-Gerasimenko orbiidile. Kahe järgneva aasta jooksul jälgis Rosetta, kuidas komeet 67P läbis periheeli (Päikesele lähima punkti orbiidil) ning paiskas päikesesoojuse toimel kosmosesse oma põues peituvaid orgaanilisi aineid ja jäätolmu. Sarnased komeedid on usutavasti ka elu ehituskivide kohaletoojaks Maale. Nüüd aga, kui komeet uuesti Päikesest kaugeneb, jõuab missioon lõpule ning Rosetta ise maandub täna umbes kell 14:20 Eesti aja järgi 67P pinnale, saates enne seda tagasi veel viimased lähivõtted ja teadusandmed, enne kui side sondiga lõplikult katkeb. 

Rosetta-Philae missiooni lõpu puhul on AHHAA planetaariumis kavas selleteemalised eriseansid, kus vaatame selle sondi enam kui aastakümne pikkust odüsseiat oma sihtmärgini jõudmiseks, tema toimetamisi komeedi orbiidil ning kuuleme lühidalt olulisematest missiooni jooksul tehtud avastustest. Seansid on kavas eesti keeles kell 12:45 ja 14:45, inglise keeles kell 13:30 ja 15:30.