Kas sa teadsid, et vanadest (tahvel)arvuti- või nutitelefoniekraanidest saab teha lahedaid kunstiteoseid? Sellega tegeleb näiteks Itaalia kunstik Alessio

Chierico, kes õpetab nutikunsti laupäeval, 13. detsembril kunsti- ja tehnikahuvilistele ka AHHAAs!

Alessio looming on hea näide sellest, kuidas vanale ja pealtnäha kasutule asjale saab täiesti uue elu anda. AHHAAs toimuva seminar-töötoa käigus õpetab ta, kuidas vana ekraani (või lihtsalt taustavalgustust) leidlikult ja kunstipäraselt taaskasutada. Lisaks näitab Alessio, kuidas kasutada impulsigeneraatorit ja releed, et valgust ka hiljem põlevana hoida. Paigutades ekraanid pildiraamidesse, näevad need välja kui väikesed kunstiteosed! Ekraanist saab suurepärase lõuendi.

NB! Töötuba toimub laupäeval, 13. detsembril kell 14 AHHAAs ning on inglise keeles.

Kuna töötuba on päris keerukas (sh kasutatakse natuke keerukamat tehnikasõnavara), pead osalemiseks olema vähemalt 15 aastat vana! Töötuppa mahub 10-15 inimest, see kestab umbes 4 tundi. Osalemine on tasuta, aga eelnevalt tuleb ennast registreerida. Registreeru SIIN.

Alessio Chierico on Itaalia kunstnik, kellel on hetkel käsil magistriõpingud Linzi Kunsti- ja disainiülikoolis Austrias. Tal on suur huvi (telefonide) kasutajaliideste ja nende disaini vastu ja oma lõputöös uurib ta erinevate digiseadmete esteetilist poolt. Sama teemaga tegeleb Alessio ka praegu Tartus. Siia jõudis ta rahvusvahelise kunstiresidentuuri programmi raames.

Loe Alessio kohta lisaks: http://residency.tartuensis.com/?p=1090