19.-24. mail korraldab Domus Dorpatensis esmakordselt Eestis Mõtlemisfestivali, mille ava- ja tippsündmus toimuvad AHHAAs!

Festivali idee on ülistada inimese võimet mõelda ja mõtestada maailma enda ümber ning kasutada mõtlemist selle kõige ehedamal kujul. Hariduse tegelik essents, mis avaldub loomulikus uudishimus maailma vastu ning kires lahendada keerulisi probleeme, on hääbumas ja vajab taastamist. 19.-24. mail inspireeritakse osalejaid diskussioonide, loengute, mõttemängude ja erinevate põnevate formaatide kaudu küsima veel küsimata küsimusi ning leidma neile ootamatuid vastuseid.

Mõtlemisfestivali sündmused AHHAAs

Esmaspäeval, 19. mail: avaüritus "Millistele küsimustele teadus ei vasta?"

Kas teaduslik mõtlemisviis on ainuõige? Kuhu jõuaks inimkond ilma teaduslike uuringute ja katseteta? Millistele küsimustele teadus ei vasta? Arutame teadusliku mõtlemise ja teooria ning alternatiivsete mõtlemisviiside põhimõtteliste erinevuste üle, uurides mõlema lähenemise olemust ja tähtsust ühiskonnas. Tule ja arutle koos Mart Noorma, Martin Välliku, Toomas Trapido ja Igor Mangiga. Sissejuhatus Teadusbussilt.

Kell 17-20 AHHAA konverentsisaalis Lektoorium.

Laupäeval, 24. mail: mõtlemiskonverents

Päriselus ei toimu mõtlemine etteantud teemade raames või vaikselt istudes ja kuulates (nagu tavaliselt konverentsidel seda teha püütakse). See toimub väga sageli elava vestluse käigus, kus hüpatakse teemalt teemale, mäletamata kust alustati või kuhu jõuda taheti. See on see, mis muudab mõtlemise ägedaks. Ning see on ka just see, mida me teeme kõigi aegade kõige esimesel Mõtlemiskonverentsil!

Kell 10-18 AHHAA konverentsisaalis Lektoorium.
NB! Vajalik on eelnev registreerimine.

Loe lisaks: http://ddakadeemia.ee/fest/

Pildid: Domus Dorpatensis