Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu ja teaduskeskus AHHAA kutsuvad kõiki huvilisi väärikatele juubelipidustustele! 25. aprillil kell 12.00-18.00 on kõik oodatud

Tartusse, AHHAA keskusesse, et vahvate üritustega tähistada 60. aasta möödumist DNA kaksikspiraali kindlaks määramisest.

DNA-päeva tähistati esmakordselt aastal 2003, Inimgenoomi Projekti valmimise auks. Inimese suurima kromosoomi geenijärjestuse kindlaks tegemises osales 150 teadlast maailma erinevatest riikidest, kel kulus selle töö lõpuleviimiseks 10 aastat. Samuti aprillis, aastal 1953, avaldasid James Watson ja Francis Crick esmakodrselt teadusartikli DNA kaksikspiraali ehitusest, mis sisaldab geneetilisi juhiseid inimese arenguks ja funktsioneerimiseks.

AHHAA keskuses toimuvad päeva jooksul ülipõnevad geeniteemalised töötoad ja saab näha plahvatuslikku teadusteatri etendust. Lisaks on võimalus kuulata Eesti Geenivaramu teadlaste avatud loenguid. Täpsem ajakava www.geenivaramu.ee või www.facebook.com/geenivaramu

Lisaks kuulutatakse DNA- päeval välja koolinoorte esseekonkursi võitjad, Euroopa ja Ameerika Inimesegeneetika Ühingute eestvedamisel on ka Eesti geenivaramu kutsunud ka Eestis õpilasi sellel võistlusel kaasa lööma. Rohkem infot konkursi kohta on leitav internetilehelt: www.dnaday.eu.

[gallery link="file" columns="4"]