Teaduskeskus AHHAA kuulutas koostöös AS Balbiinoga välja disainikonkursi, et leida loovaid lahendusi jäätisepulkade taaskasutamiseks. Konkursile olid

oodatud noorte disainerite ideekavandid, mis pakuks välja, mida huvitavat ning ka praktilist võiks valmistada Balbiino jäätisepulkadest.

“Taaskasutus on praegu väga populaarne ning selle asemel, et jäätisepulk ära visata, võiks need kokku koguda ning teha endale kas korv või miks mitte kas või laualamp,” innustab fantaasiat tööle panema Balbiino juhataja Kaido Salurand.

Tänaseks päevaks on konkurss läbi ning finalistide töid saab alates 4. veebruarist 2012 vaadata AHHAA Tallinna filiaalis interaktiivsel näituselel “Ahhaa, jäätisega metsa!?" ”. Pärast näituseperioodi lõppu jäävad konkursitööd Balbiino jäätisemuuseumile.

Finalistide tööd

Võitja selgus publikuhääletuse ning žürii hinnete liitmisel ning võitjateks kuulutati 4. konkursiotöö autorid Mari Hiiemäe, Robert Brok, Liivo Lõoke, Iris Müntel, Kristi Jänesmägi. Võitjad said auhinnaks 5 kasti oma lemmikjäätist ja eksklusiivse 4D kinoseansi endale ja oma 15 sõbrale AHHAA 4D elamuskinos.

Ülejäänud finalistid said preemiaks kasti oma lemmikjäätist ja priipääsme AHHAA 4D elamuskinno.