SA Teaduskeskus AHHAA ja Tartu Ülikooli Raamatukogu Teaduskeskus korraldavad ingliskeelsete teaduskohvikute seeria "Celebrating Life Images".

Tasuta teaduskohvikutesse on kuulama ja arutlema oodatud kõik teadushuvilised.

Dr Marianne Klemun (Viini Ülikooli Ajalooinstituut) on uurinud botaanika ja geoloogia arengulugu, taimede kujutamist vanadel piltidel, kultuurilugu jm Dr Ülle Sillasoo (TLÜ Ökoloogia Instituut ja Eesti Humanitaarinstituut) huvitub taimekultuuri ajaloost, arheobotaanikast ja keskaegsest kultuurist. Koos vestlevad nad arusaadavamaks erinevad kontekstid, mis ümbritsevad taimi ja nende (pealtnäha) tardunud elu. Tuleb osata kuulata ja vaadata, kas pole?Kutsume kolmapäeval, 11. veebruaril kell 18 teaduskohvikusse (Ülikooli kohvik): Ilu ja mälu taimede elus (The beauty and memory of plants' life).


Kutsume kolmapäeval, 11. märtsil kell 18 teaduskohvikusse (Café Shakespeare): Raku elu (Cell's life).

Dr Christine Hauskeller Inglismaa Exteri Ülikoolist uurib tüvirakke ja geneetikat. Tartu Ülikooli rakubioloogia professor, bioloog ja poliitik Toivo Maimets on Euroopa Molekulaarbioloogia Konverentsi asepresident ja tema teadustegevus on seotud rakkude elutegevuse molekulaarsete mehhanismidega, sealhulgas vähitekke protsessidega. Esinejad väitlevad elu struktuurse põhiühiku – raku – toimimise üle. Vestlusõhtul saame teada üht-teist põnevat elusorganismide väikseima ehitusliku ja talitusliku ühiku kohta, mis on võimeline iseseisvalt kasvama ja paljunema. Tule kohale ja küsi järgi, kuidas kasvab kõrv või karv.


Kolmapäeval, 8. aprillil kell 18 kutsume taas teaduskohvikusse (Ülikooli kohvik): Kujutatud elu või elustatud kujund (Life images, or art of life).

Dr Matthias Bruhn (Berliini Humboldti Ülikool) uurib 19. sajandi kunsti-, teadus- ja meditsiiniajalugu. Prof Juhan Maiste (TÜ Kunstiajaloo Instituut) tegeleb 19. ja 20. sajandi maastikuarhitektuuri ja kunstiajaloo uurimisega. Elutegevus jätab jälgi, ja kunst on teadagi kõikjal. Mis on üks või teine, kas üldse? Tule teaduskohvikusse ja saad teada.


Ootame nautima mõnusat kohviku olustikku!

Lisainfo telefonil 737 5798