AHHAA pakub põnevat ja teaduslikku meelelahutust ka Tartu tudengite kevadpäevadel! Linnas teeb oma hoogsaid tiire teadusratas, teaduskohvikus saab koos Kaido Reiveltiga arutada muusika ja füüsika seoste üle ning AHHAA peamajas avanevad volbriööl uksed ainult täiskasvanutele!

Vaata täpsemat kava: http://studentdays.ee/programm


AHHAA 18+

30. aprillil kell 21 teaduskeskuses AHHAA
(Sadama 1)

Volbriõhtul avab teaduskeskus AHHAA oma uksed ainult täiskasvanutele! Ees ootavad lõbus teadusorienteerumine, eksklusiivsed töötoad (kust ei puudu ka alkohol ja tehnika) ning stand-up võtmes humoorikas teadusteatri etendus. Lisaks veel salaekskursioonid teaduskeskuse köögipoolele (ning keldrikapis asuvate luukerede juurde). Avatud on ka AHHAA näitusesaalid!

Uksed avatakse kell 20.45, pileteid müüakse kella 23-ni

Täispilet 12 €, tudengikaardi või FB attendiga 9 €

KAVA:

 • 21 Stressipall
  Pikk ja pingeline semester hakkab jõudma lõpusirgele ning eksamisessiooni lähenedes tõuseb paratamatult ka stressitase. Kangesti tahaks ennast vahepeal lihtsalt välja elada, ehk isegi toorest jõudu rakendada – aga kus ja kuidas? AHHAA volbriprogrammis on sul selleks täiesti ohutu ja legaalne võimalus. Tule ja katseta maailma suurimat stressipalli ning sa tunned, kuidas mured sinust käte kaudu välja voolavad!
 • 21.20 Ekskursioon AHHAA salaurgudesse
  Uudista neid AHHAA paiku, kuhu sa tavakülastajana mitte kunagi ei satuks ning veendu, et ka kõige korralikuma teaduskeskuse keldris on oma luukerered
 • 21.30 Töötuba „Geenikokteil“
  Me sööme iga päev sisse suurel hulgal DNA-d; pärilikkusaine peitub näiteks kõikides puu- ja juurviljades. Tule ja veendu, et DNA-d on võimalik koduste vahenditega silmale nähtavaks teha ning samal ajal endale ka eksootilise shot-i kokku segada.
 • 21.45 Töötuba „Kokteilifüüsika“
  Kokteilitegu on tõsine teadus. Visuaalselt rabava joogi valmistamisel on näiteks suureks abiks füüsika ja teadmised erinevate vedelike tihedusest. Tule ja proovi ise järele, kuidas erinevat värvi alkoholikihte oskuslikult üksteise peale paigutada!
 • 22 AHHAA teadusteatri parimad palad
 • 22 Tähevaatlused AHHAA katusel
  Uudista AHHAA katusel teleskoobiga tähtkujusid, tähti ja teisi taevakehasid. Pärast seda retke suudad sa Suurel ja Väikesel Vankril kas või kinnisilmi vahet teha ning oma sõpru ootamatute astronoomiateadmistega üllatada
  NB! Ainult selge ilmaga 
 • 22.15 Töötuba „Veregrupi määramine“
  Miks erinevatel inimestel (erinevad) veregrupid on? Kuidas see kindlaks tehakse? Ja miks on üldse oluline oma veregruppi teada? Tule töötuppa ja saad teada! Lisaks saad ka ise enda veregrupi määrata!  
 • 22.20 Ekskursioon AHHAA salaurgudesse
 • 22.30 Teadusorienteerumine
  Lõbus (ja täiesti teaduslik!) orienteerumismäng arendab nii loogikat, käelist osavust kui ka meeskonnatöö oskuseid. Seikle orienteerumiskaardi ja kaameraga mööda AHHAAd ja lahenda vingeid ülesandeid.
 • 22.30 Tähevaatlused AHHAA katusel
 • 23 18+ teadusteater
  Muhedas stand-up võtmes teadusteatri etendus puudutab teemasid, millega täiskasvanud igapäevaselt kokku puutuvad: mehed, naised ja erinevused nende mõttemaailmas, igipõlised rahaga seotud küsimused, aga ka peod ja peened (ning mitte nii peened) napsid
 • 23 Tähevaatlused AHHAA katusel
 • 23.15 Töötuba „Geenikokteil“ 
 • 23.20 Ekskursioon AHHAA salaurgudesse
 • 23.20 Töötuba "Veregrupi määramine"
 • 23.30 Töötuba „Kokteilifüüsika“ 


AHHAA teaduskohvik
"Muusika = füüsika!?"
 

29. aprillil kell 19 kultuuribaaris Naiiv
(Vallikraavi 6)

Tule ja arutle mõnusas ja hubases õhkkonnas põnevatel ning elulistel teemadel asjatundjaga kaasa! Oodatud on kõik huvilised, kes tavaelus ei pruugigi teaduslike aruteludega kokku puutuda. Lisaks seltskonnale saad nautida ka tasuta kohvi ja näksimist, et ikka hubasem kuulata oleks. Teaduskohvikus esineb füüsik Kaido Reivelt, kes räägib sellest, mida muusika ja helide tekitamine teaduslikus mõttes tähendab. 

Osalemine tasuta!

AHHAA teadusratas

29. ja 30. aprillil tiirutab Tartu kesklinnas ringi särtsakas teadusratta-tiim ja pakub vaatemängulisi katseid. Ratas stardib kell 13, ole valvel!