NB! 18. ja 19. veebruari vaatlusõhtud jäävad pilves ilma tõttu ära

18. ja 19. veebruaril ootame taas AHHAAsse kõiki kosmosehuvilisi! Vaatleme meie katusel asuva teleskoobiga öist taevast, tähti, Kuud ja Orioni udu ning proovime neid ka pildistada.

Katusel on vaatlusteks ja pildistamiseks 150mm läätseteleskoop ehk refraktor, mis liigub taevaga kaasa, nii et soovijad saavad oma nutitelefoni sinna külge ühendada ja pildistada proovida. Telefoni mark ei ole oluline, peaasi, et sel kaamerafunktsioon oleks. NB! Tahvelarvutit teleskoobiga ühendada ei saa, kuna selle mõõdud on liiga suured (sama kehtib ka suurte telefonide kohta, nt Samsung Galaxy Note 4).

Orioni udu on suur tähtedevahelise gaasi pilv, kus omakorda tekivad uued tähed. U 1300 valgusaasta kaugusel olev udukogu on selgetel öödel näha ka palja silmaga. Hilissügis, talv ja varakevad on Orioni udu vaatlemiseks parim aeg. Suvel asub tähtkuju pimedal aja allpool horisonti ja ei ole Eestist nähtav.

Peale selle räägime taevast üldiselt, uurime, millised tähtkujud ja planeedid näha on, millised tähed on kõige heledamad ja muud põnevat. Lisaks saab soovi korral infot erinevate teleskoopide ja pildistamisvõtete kohta.

Vaatlusõhtud toimuvad 18. veebruaril kell 18-19 ja 19. veebruaril kell 18-20. Koguneme AHHAA fuajees 15 minutit enne esimese vaatluse algust. Osalemine toimub elava järjekorra alusel. Korraga pääseb katusele 20 inimest.

Vaatluste ajad on:

  • 18. veebruaril kell 18 ja 18.30
  • 19. veebruaril kell 18, 18.30, 19 ja 19.30

AHHAA tähevaatlused on tasuta.

NB! Vaatlused toimuvad ainult selge ilmaga.