Laupäeval, 19. aprillil kogunevad AHHAAsse taas nutikad noorrobootikud, et osaleda RoboMiku robotivõistlusel. Tule ja ela noortehnikutele kaasa ning

meisterda töötubades ka ise roboteid!

RoboMiku lahing 2014 on üldhariduskoolide õpilastele suunatud robootikavõistlus, mis seekord 19. aprillil 2014 AHHAAs. Koos RoboMiku lahinguga viiakse AHHAAs läbi ka rahvusvahelise robootikavõistluse Junior FIRST® LEGO® League (Jr.FLL) pilootvõistlus. RoboMiku lahingule oodatakse enam kui 250 üldhariduskoolide õpilast, kes võistlevad 9 erineval alal: LEGO Sumo, Joonejärgimine, Linnaläbimine, Animatsioon, Nature’s Fury Robotimäng ja Vabaklass ning programmeerimisaladel Scratch animatsioon ja mäng.

Lisaks noorte robootikute võistlusele kaasa elamise saavad AHHAA külastajaid töötubades ka ise roboteid ehitada ning robotjalgpallur NAO efektset pallimängu uudistada. Sissepääs robootikapäeva üritustele AHHAA majapiletiga.

Robootikapäeval on külastajatel harukordne võimalus osaleda ka Mehhiko kunstniku Rodrigo G. de San Martíni töötubades ning meisterdada paberile puutetundlikuid lampe. NB! Kuna töötubades kasutatakse nõrka elektrivoolu ning keerukamaid võtteid, siis soovitame lastel osaleda vanemate juhendamisel. Töötoas saab korraga osaleda 10 inimest. Rodrigo seob oma töödes teaduse, tehnoloogia, kunsti ja heli ning peatselt avatakse AHHAAs ka tema puutetundlik installatsioon Dorado/Lacerta, kus külastajad saavad kahe tähtkuju tähti ise "sisse" ja "välja" lülitada.

Robootikapäeva kava:

  • 11 Töötuba "Sumorobotite meisterdamine"
  • 12 Töötuba "Meisterdame puutetundlikke lampe" (max. 10 inimest, inglise keeles)
  • 13 Teadusteater
  • 14.30 Töötuba "Wedo-robotite meisterdamine" (osalejate sobiv vanus 4-9 aastat)
  • 15.30 Teadusteater
  • 16 Töötuba "Sumorobotite meisterdamine"
  • 16.15 Töötuba "Meisterdame puutetundlikke lampe" (max. 10 inimest, inglise keeles)

 

Loe lisaks.

Vaata pilte eelmistelt robootikapäevadelt!