Laupäeval, 27. aprillil toimub järjekorras juba neljas AHHAA pommi- ja päästepäev. Kõik keskusekülastajad saavad tutvuda demineerijate ja pommiroboti

vastutusrikaste tööülesannetega ning kuulata õhtul taaskord tasuta ohutusloengut. Järjest lähenevat suve silmas pidades võetakse loengus seekord vaatluse alla veeohutus ja vetelpääste.

Sel korral on pommi- ja päästepäeval külas veeohutuse ja vetelpääste spetsialist Aleksander Iljin (kes on ka Päästeameti Tõrvandi komando meeskonnavanem) ning SA Tartu Kiirabi koolitusjuht Andras Laugamets. Kuulajad saavad teada, milline on vetelpäästjate igapäevatöö ning mida on võimalik ise ära teha, et meeleolukas rannaskäik ikka ohutult kulgeks. Samuti tuleb juttu sellest, mida tuleks kindlasti teada, enne kui ise kedagi uppumisest päästa üritada ning kuidas ja millist esmaabi anda uppumisest päästetule.

Kuula ja vaata lähemalt, millest 27. aprilli ohutusloengul juttu tuleb!

Kava:

  • kell 12 sõiduauto lahtilõikamine tehnoloogiasaalis
  • kell 13 pommirobot ja demineerimine tehnoloogiasaalis
  • kell 16 hoiatusloeng vetelpäästest ja veeohutusest AHHAA lektooriumis

Tähelepanu! Sissepääs sõiduauto lahtilõikamise ja pommiroboti töö demonstreerimisele keskusepiletiga. Hoiatusloeng kell 16 on tasuta ning sinna on oodatud kõik huvilised. Kuna loengu käigus näidatakse häiriva sisuga pildi- ja videomaterjali, ei ole üritus soovitatav nõrganärvilistele ja alla 16-aastastele.