Teaduskeskus AHHAA kutsub uuele kevadmeeleolus näitusele „Ahhaa, omadega metsa!“

Tartus, Lõunakeskuses on 17. aprillist kuni 22. juunini 2010 avatud Teaduskeskus AHHAA uus kogupere-haridusnäitus, kus seigeldakse Riigimetsa Majandamise Keskuse mudelmetsas, tutvutakse Darwini kuulsate avastustega ja toimetatakse rohelise energiaga.

AHHAA näitusel toimuvad erinevad teadusteatrid ja arutelud, mis seotud kliima, alternatiivse energia ning loodushoiu teemadega. Töötoas saab meisterdada tulevikuautosid ja imemootoreid või uurida kasvuhoone-efekti ja hoovuste tähendust. Varasemad publikulemmikud, nagu planetaariumietendused Eesti tähistaevast ja AHHAA magusad töötoad, kus tegeldakse šokolaadi, martsipani või kummikarudega, on muidugi taas saadaval.Interaktiivsel väljapanekul saadakse seekord vastuseid järgmistele küsimustele:
Kas ja kuidas mõjutavad kliimamuutused meie isiklikku heaolu? Mis juhtub näiteks Eestis kliima soojenedes? Kuidas hinnata metsa? Aga põlevkivi? Ja kas putukad toovad kasu või kahju?

Teaduskeskuse uksed on külastajatele lahti iga päev 10:00-20:00.

Näituse piletihinnad:

Pileti liik Hind Märkus
grupp 40.-/in. hind kehtib gruppidele ettetellimisel
õpilane, tudeng, pensionär 45.-
täiskasvanu 60.-
perepilet 140.- ema, isa ja nende lapsed (ema ja isa asemel võivad olla ka vanavanemad)

Endiselt on saadaval näituse ja kino sooduspakett: sama päeva 4D elamuskino piletiga saad näitusele 5.- soodsamalt.

Gruppidel palume registreeruda vähemalt kolm päeva ette. Broneerimisel tuleb arvestada asjaoluga, et Riigimetsa Majandamise Keskuse mudelmetsas saab korraga ringi liikuda vaid üks kuni 15-liikmeline grupp. Seega suuremad grupid tuleb jaotada väiksemateks ja ekskursioone mudelmetsa saab alustada iga 20 minuti järel.

Grupiliikmed, kes hetkel mudelmetsas ei seikle, saavad tegutseda AHHAA enda uute ja vanade eksponaatidega, tutvuda Darwini elutööga ja nanoekspositsiooniga.

NB! Gruppidel on võimalik näituse raames osa saada tasuta kliimateemalisest teadusteatrist. (Võimalik vaid 26-le grupile, seega kiirusta!)

Lisainfo näituse kohta telefonil 515 6766 ja 731 5637 (kassa@ahhaa.ee) iga päev 10-20.
4D elamuskino 731 5650 (4D@ahhaa.ee) iga päev 12-20.

Tere tulemast AHHAA-sse!

Lisategevused näituseruumides

Käimas on Darwini-teemaline viktoriin. Tule otsi etteantud küsimustele vastuseid Darwini elu ja tööd tutvustavatest tekstidest ning võida auhindu! Auhindu loositakse välja iga nädal!

Iga päev on vähemalt 150 cm. pikkadel külastajatel lisaraha eest võimalik end proovile panna päästehelikopteri simulaatori juhtimises. Simulaatori eesmärk on esialgu helikopteriga sõitma õppida ning kui sõit enam-vähem selge, siis kalamehi päästa.

Viis minutit helikopterisõitu maksab 40.-, näitusepileti olemasolul 25.- . Iga päästetud kalamehe eest saad 5 lisaminutit sõitu. Kui päästad ära kõik 5 kalameest, saad auhinnaks 4D elamuskino seansi (15 kohta).

Kas Sina tead, kuidas näeb välja lõhkev õhupall? Endiselt on AHHAA näituseruumis üleval kiirfoto tegemise ruum, kus saad jäädvustada end pildile koos lõhkeva õhupalliga. Kui pilt meeldib, saad selle koju kaasa 15.- eest.

Koostööpartnerid

Näitus on loodud koostöös RMK ja Briti Nõukoguga.