Ahhaa, seekord siis pimeduse maailma!

Külastajaid juhatatakse 45- 60 minutilise (orienteeruv aeg) ringkäigu jooksul läbi erinevate tavapäraste keskkondade nagu linnapark, paadiretk ja kohvik ning teejuhtideks on sealjuures nägemispuudega inimesed. Sellises olukorras tavarollid vahetuvad: nägijad vajavad toimetulekuks pimedate giidide abi.Teaduskeskus AHHAA ootab alates 10. juulist 2010 kuni 28. novembrini kõiki huvilisi osa saama uuest üle kogu maailma kuulsust kogunud interaktiivsest väljapanekust „ Ahhaa, nähtamatu näitus!“. Kutsume teid tutvuma eluga, kus puudub pisimgi valguskiir, mistõttu tuleb kogu teekond läbida usaldades vaid iseennast ja giidi. Mis tunne see on, kui ümberringi valitseb pilkane pimedus ning hakkama tuleb saada ainuüksi lõhnade, helide ja kompimise toel? Kas oled selliseks katsumuseks valmis?

Näituse idee autoriks on Andreas Heinecke, kelle väljapanekuid on aastast 1988. külastanud miljonid inimesed üle kogu maakera, kuid keegi pole neid veel oma silmaga näinud.

AHHAA uksed on kõikidele seiklushimulistele avatud iga päev 10 – 20.

Rohkem infot ja broneerimine: 51 56 766, 7315 637 või kassa@ahhaa.ee

28. novembril 2010 sulgeme näituse kell 18.00, viimane seanss kell 16.50!

Näituse piletihinnad:

Pileti liik Hind (EEK) Hind (EUR) Märkus
grupp 40.-/in. 2.56 € hind kehtib gruppidele alates 6 inimest ettetellimisel
laps, tudeng, pensionär 45.- 2.88 €
täiskasvanu 60.- 3.83 €
perepilet 140.- 8.96 € ema, isa ja nende alaealised lapsed (ema ja isa asemel võivad olla ka vanavanemad)

NB! Esmaspäeviti terve päev piletite hinnad -50%!

Broneerimisel tuleb arvestada asjaoluga, et üks grupp näitusel on 8 inimest. Seega suuremad grupid tuleb jaotada väiksemateks ja ekskursioonid algavad 20-40 minutiliste vahedega.

NB! Vanusepiirang:
koolid: soovitav alates 4. klassist
pered: algklasside- ja eelkooliealiste lastega peaks kindlasti kaasas olema tuttav täiskasvanu. Näitus ei sobi lastele, kes kardavad pimedust!

Näitusele sisenedes tuleb välja lülitada mobiiltelefonid ning jätta kõik valgusallikad maha, et pimedust mitte häirida! Kuna üks osa näitusest on kohvik, kus kõik tooted maksavad 10.-, siis tuleks enne näitusele sisenemist varuda 10-krooniseid (neid saab vahetada ka kassast).

Jätkuvalt on saadaval näituse ja AHHAA 4D elamuskino sooduspakett: sama päeva elamuskino piletiga pääseb näitusele 5.- soodsamalt.

Lisategevused näituseruumides

Külastajad, kes parasjagu pimeduse maailmas ei seikle, saavad tegutseda AHHAA enda uute ja vanade eksponaatidega nagu pimelauatennis, kiirusetester jm.

Helikopterisimulaator

Iga päev on vähemalt 150 cm. pikkadel külastajatel lisaraha eest võimalik end proovile panna päästehelikopteri simulaatori juhtimises. Simulaatori eesmärk on esialgu helikopteriga sõitma õppida ning kui sõit enam-vähem selge, siis kalamehi päästa.

Viis minutit helikopterisõitu maksab 40.-, näitusepileti olemasolul 25.- . Iga päästetud kalamehe eest saad 5 lisaminutit sõitu. Kui päästad ära kõik 5 kalameest, saad auhinnaks 4D elamuskino seansi (15 kohta).

Kiirfoto

Kas Sina tead, kuidas näeb välja lõhkev õhupall? Endiselt on AHHAA näituseruumis üleval kiirfoto tegemise ruum, kus saad jäädvustada end pildile koos lõhkeva õhupalliga. Kui pilt meeldib, saad selle koju kaasa 15.- eest.

Massaaž pimeduses pimeda massööriga

Massööri amet on üks väheseid ameteid, mis ei vaja nägemisvõimet. Kuidas tundub massaaž pimeduses?
Tule ja proovi ise järele!

Pime massöör on meil kohal kolmapäeval, neljapäeval ja reedel kell 15:00-20:00 ning laupäeval ja pühapäeval kell 10:00-20:00.

Täpsem info ja broneerimine massaažile telefonil 5156 766 või e-maili teel kassa@ahhaa.ee.

Massaaži hinnakiri:

Aeg hind (EEK) hind (EUR)
30 minutit 95.- 6.07 €
45 minutit 125.- 7.99 €
60 minutit 175.- 11.18 €

TERE TULEMAST AHHAA- sse!