AHHAA kutsub kevadvaheajal kõiki oma keskustesse! Lisaks sellele, et meie majades on niisamagi aktiivset ja harivat tegevust paljudeks tundideks, kutsume teid osa saama ka viiest

ülipõnevast eriüritusest!

AHHAA kosmosepäev

Korraga töötab kaks planetaariumi, saab osa võtta erinevatest kosmoseteemalistest töötubadest, vaadata teadusteatri etendusi ning osta teaduspoest kosmonautide toitu. Lisainfot loe SIIT. Pühapäeval, 18. märtsil 2012 tähistab teaduskeskus AHHAA Tartus rahvusvahelist planetaariumide päeva põneva ja sündmusterohke kosmoseteemalise programmiga.

AHHAA linnalaager

19.-24. märtsini 2012 toimub Tartu AHHAAs järjekorras juba teinelinnalaager, mis eelmisel korral osutus väga menukaks. Üheskoos osaletakse töötubades, tutvutakse põhjalikult AHHAA elusaali elanikega, käiakse ekskursioonil näidisfarmis, nauditakse teadusteatri etendusi ning külastatakse AHHAA 4D elamuskino ja planetaariumi. Laager on mõeldud 3. ja 4. klasside õpilastele ning täpse ajakava ja registreerimisvormi leiab SIIT.

Sumos võistlevad robotid kolmes klassis. Minisumo robotid kaaluvad kuni 0.5 kg ning liiguvad nagu väledad hiired. Nende vahel toimub tõeline pukslemine selle peale, kes teise üle kavaldab. 3 kg sumo robotid on aga tõelised jõumasinad, kellele jalgu ei tahaks jääda.

Robootika päev

Näha saab roboteid võistlemas joonejärgimises, makettlinna läbimises ja erinevates sumo klassides. Lisaks demonstreerivad õpilased oma roboteid vabaklassis, kus peamiseks nõudeks on, et robot järgiks robootika seadusi ja oleks inimesele kasulik.Kolmapäeval, 21. märtsil 2012 on Tartu AHHAA täidetud robotitega, sest siin toimuvad Eesti-Läti robotite meistrivõistlused.

Makettlinnas peavad robotid näitama oma oskusi iseseisvalt liigelda ning arvestada fooritulega, jalakäijate ja teiste autodega. Teelt väljasõitmine toob robotile trahvi.

Võistlused toimuvad Tartu AHHAA erinevates saalides kell 11.00-16.30. Kõik on oodatud Eesti robotitele kaasa elama! Sissepääs AHHAA majapiletiga. Lisainfot võistluse reeglistiku kohta leiab SIIT.

Ürituse läbiviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond läbi Teaduse populariseerimise alameetme „TEEME“ projekti „Üleriigilised robootika- ja tehnoloogiapäevad 7. – 9. klassi õpilastele kolmes regionaalses keskuses: Tallinna Reaalkoolis, Tartu Kivilinna Gümnaasiumis ja Pärnu Ühisgümnaasiumis“.
Lisaks toetab võistluse läbiviimist Eesti-Läti ühisprojekt ESTLAT ICT DCNet.

AHHAA öölaager "Sinise planeedi saladus"

Reedel 23. märtsil toimub juba kolmas ahhaa-sõprade suur lemmiküritus - AHHAA öölaager. NB: selleks korraks on laagrikohad täis, kuid järgmine öölaager toimub hiljemalt sügisesel vaheajal! Seekordses öölaagris avastame Sinise planeedi saladusi. Uurime, millised on Maad mõjutavad müstilised tegurid, rändame ringi universumi avarustes ja hakkame ise laborantideks! Peale selle selgitame välja, kuidas valmistada limonaadi ja proovime seda ka ise teha. Lisainfo leiad SIIT

Soodustus Aura veekeskuses

Pärast AHHAAkülastust minge kindlasti ka Aura veekeskusesse, sest sama päeva käepaela ettenäitamisel on Aura veepargi ja terviseklubi pilet 20% odavam!