Vanemuise Kontserdimajas saab vaid viie päeva jooksul, 23.-27. septembrini (T-L 10-19) külastada erakordset programmi: "Ahhaa, kaitsemüsteerium!". Teaduskeskus AHHAA ja

Kaitseministeeriumi koostöös saavad põnev tipptehnoloogia, teadusloengud ja võimas kaitsetehnika nüüd ühtseks haridusnäituseks. Neljapäevast laupäevani on kohal ka nii Eestis, Lätis kui Leedus uusimate kaitsetehnoloogiatega tegelevad teadlased ise, kes demonstreerivad oma salalaborites tehtavat. Igaüks saab siin lustlikult proovida, jõudumööda tegutseda ja ise osaleda seikluslikes ja mängulistes ettevõtmistes. Eksponaate jagub ka väljapoole maja: parklas seisavad soomukid, helikopter, luuresatelliit, F16-lennusimulaator ja muudki salapärast.

Pileti hind on 25 krooni, perepilet 50 krooni. Ettetellimisel (tel 5197 7667) on õpilasrühmades sissepääs 20 krooni, rühmade saatjad saavad tasuta sisse. Tere tulemast!

Kaitsemüsteeriumi ajakava (täpsemalt vaata siit):
Teisipäeval, 23. septembril avatakse kontserdimajas teaduskeskuse AHHAA ja EV Kaitseväe eksponaatidega näitus (läbi kolme korruse), saalis aga ehitatakse samal ajal laiaulatuslikku Balti riikide kaitsetehnoloogianäitust (sinna külastajad esialgu ei pääse). Neljapäeval, reedel ja laupäeval on publikule kõik avatud, Läti-Leedu-Eesti teadlaste interaktiivne täisekspositsioon kaasa arvatud.

Kohapeal saab proovida eriskummalisi asju: hävituslennuki simulaator, robotite lasteaed, ehtne luuresatelliit, PASI jm soomukid, tsepeliinid jne. Koos Virumaa Muuseumidega saab suurel põrandakaardil läbi mängida Eesti Vabadussõda. Töötoad, seminarid, katsetamised, teaduskohvikud...

See näitus on esimene omasugune, kuid saab traditsiooniks ja hakkab edaspidigi igal aastal toimuma ühes Balti riigis.

Seekordse näituse väljapanekute ettevalmistamisel osalenud Balti riikide esindajad on loetletud alloleval plakatil.

Vaata ka: AHHAA teaduskohvikud
Pildigalerii Ahhaa, kaitsemüsteerium Tartus, Vanemuise kontserdimajas 23.09.2008