Teaduskeskus AHHAA kuulutab välja jutuvõistluse "Minu AHHAA-elamus", kuhu ootame kirjatöid sellest, kuidas on teaduskeskus AHHAA mõjutanud või muutnud autori elu ja ettekujutust maailma asjadest.

"Tean mitut inimest, kes on teinud oma erialavaliku just tänu kunagisel AHHAA näitusel kogetule. Meie neljateistkümne tegevusaasta jooksul on neid kogemusi kindlasti sündinud omajagu ning tore oleks neist teada saada. Igasuguseid põnevaid meenutusi seoses meie teaduskeskusega me oma konkursile just ootamegi," ütles AHHAA juhataja Tiiu Sild.

Võistlusele ootame oma elamustest kirjutama nii kooliõpilasi (ka neid, kes tänaseks täiskasvanud) kui ka AHHAAga seotud endisi ja praegusi töötajaid või sõpru. Tekste kasutatakse hiljem AHHAA kodulehel ning mainetrükistes.

Võistlustööde soovitav pikkus on üks A4 lehekülg ehk umbes 3000 tähemärki. Kirjutisi ootame hiljemalt 20. novembriks 2011 e-posti aadressile info@ahhaa.ee või kirja teel: AHHAA, Sadama 1, Tartu 51004. Võitjad kuulutatakse välja AHHAA kodulehel www.ahhaa.ee 12. detsembril 2011.

AHHAA paneb peaauhinnaks välja meeleoluka teadusürituse kirjutajale ja ta viieteistkümnele sõbrale väärtusega 500 eurot. Auhind sisaldab tasuta sissepääsu 16 inimesele teaduskeskus AHHAA uude näitusemajja Tartus, personaalset giidi, eksklusiivset ekskursiooni (tavakülastajatele suletud ruumidesse), omaette peoruumi koos võidukringliga, tasuta planetaariumietendust, vabalt valitud töötoa külastust, teadusteatri etendust ja ekspositsioonikülastust. Auhinnale lisandub eriseanss AHHAA 4D elamuskinos.

Lisaks antakse auhindadena välja hulgaliselt AHHAA teaduspoe kinkekaarte, perepääsmeid AHHAA näitustele Tartus ja Tallinnas ning tasuta pileteid AHHAA 4D elamuskinodesse.

Lisainfo: Liina Pulges, AHHAA kommunikatsioonijuht, 527 6922, liina.pulges@ahhaa.ee

VÕITJAD ON SELGUNUD!

- Peaauhinna ehk eksklusiivse teaduspeo võitis Paide Ühisgümnaasiumi 5b klassi 16-liikmeline autoritegrupp õpetaja Tiina Kivimäe juhendamisel

- noorima autori eripreemia ehk 4D elamuskino piletid kahele võitis Mario Tiit

- kasuliku 2GB-se mälupulga omanikuks sai Mari Hiiemäe

Palju õnne võitjatele!