Alates laupäevast, 4. veebruarist 2012 on AHHAA Tallinna filiaalis avatud kogupere-haridusnäitus "Ahhaa, jäätisega metsa!?", kus saab seigelda Riigimetsa

Majandamise Keskuse mudelmetsas ning uudistada ajaloolisi jäätise valmistamise masinaid.

Keset külma talve Tallinna Vabaduse väljaku alla ehitatud metsas saab lisaks linnulaulu nautimisele iga näitusekülastaja võtta endale metsa peremehe rolli ning otsustada, kas majandada või mitte majandada metsa? Jälje jätab metsale nii kasuahne inimtegevus kui ka tegevusetus.

Jalajäljekujulisel metsanäitusel edasi liikudes saab otsida vastust küsimusele, milline on sinu jälg metsas? Kuidas mõjutad majandamise või tegevusetusega inimesi enda ümber, majanduse arengut, riigi ja looduse tasakaalu?

Näituse teine pool viib meid Eesti Jäätise Isa Evald Rooma ehk Onu Eskimo jäätisetööstusse. Saab näha legendaarse Eskimo-onu ajaloolisi jäätisemasinaid, millega hr Evald Rooma valmistas esimesi Eesti jäätiseid juba enam kui 70 aastat tagasi.Kui esmapilgul tekib küsimus, et mis on metsal ühist jäätisega, siis jäätisepulk on just metsa majandamise tulemus. Kas sa teadsid, et jäätisepulki valmistatakse põhiliselt kasest ja pöögist?

Näitusel saab vaadata jäätisepulkade taaskasutuse disainikonkursi parimaid töid seinakellast kuni lindude söögimajani. Lisaks on igal huvilisel võimalus osa võtta töötoast, kus saab jäätisepulkadest esemeid meisterdada.

Kui pärast näituse vaatamist läheb kõht tühjaks, siis oleme metsa veerele ehitanud spetsiaalse piknikuala, kus saab kaasa võetud piknikukorvi tühjendada või koos külalistega sünnipäeva pidada.

Näitust toetavad RMK ja AS Balbiino