Kas sa tahaks...

  • rokkida nagu Jimi Hendrix?
  • taguda nähtamatut trummi?
  • juhatada sümfooniaorkestrit?
  • ja uurida täpsemalt, kuidas sünnib muusika?

Kui jah, siis sea sammud AHHAA Tallinna filiaali, kus on kuni novembri alguseni 2012 avatud käed-külge muusikanäitus "Ahhaa, helisev füüsika!"

Soome teaduskeskuses Heureka loodud näituse eesmärk on avada külastajate meeled muusika mitmekülgsele maailmale. Näitusekülastajad saavad tekitada helisid, kasutades selleks erinevaid pille ja mänguviise, õppida tundma heli füüsikalisi omadusi ning tunnetada omal kehal muusika mõju.

Kõiki eksponaate saab ise katsuda ja katsetada. Saab mängida hiiglase paaniflööti, õhukitarri ja katkematut klaverit, juhatada sümfooniaorkestrit, taguda nähtamatut trummi ning testida oma musikaalsust. Lisaks saab kuulata erinevate rahvaste muusikat ning võrrelda, kuidas kõlab sama pala vaharullilt või CD-plaadilt mängides.

Näituse loomisel on teaduskeskus Heureka teinud koostööd Sibeliuse Akadeemia, Helsingi Ülikooli muusikateaduskonna, Helsingi Tehnikaülikooli akustika- ja helitöötluslaboratooriumi, Soome muusikateabekeskuse, Espoo teadus- ja tehnoloogiakeskuse Cartes Arti ja mitmete ettevõtetega

Näitus sobib nii peredele kui kooliklassidele. "Helisev füüsika“ asub teaduskeskus AHHAA Tallinna majas (Vabaduse väljak 9) ning seda pääseb vaatama AHHAA majapiletiga

Näituse külastamiseks ei ole vaja viisi pidada, sest nagu selgub - oskab muusikat teha igaüks.

NB: kassast saab küsida muusikanäituse küsimustiku, mille abil võib testida näituselt saadud teadmisi.