AHHAA teaduskeskus korraldab Tartus päästenäituse, kus külastajad saavad mängulises olukorras tutvuda potentsiaalsete ohuallikatega, mis ümbritsevad

meid igapäevaelus. Turvalises keskkonnas saab näha pommirobotit, täisvarustuses päästemasinaid ja elustuvaid mannekeene.

Interaktiivsel väljapanekul tutvustatakse teravaid teemasid nii, et külastajad saavad väga tõepäraseid kogemusi ning vajalikke oskusi, mis võivad tulevikus päästa nii näituse külastajate kui ka nende lähedaste elu.

Huvilised saavad lähemalt tutvuda päästetöötajate tööga ja paljutki ise proovida. Ei puudu ka ajalooline tehnika ning varem reaalselt kasutusel olnud päästetarbed Eesti muuseumidest.

Näitusel ootavad külastajaid ka erinevad töötoad ja demokatsed, kus eksponeeritakse ohtlikke olukordi. Muuhulgas saab teada, mis juhtub siis, kui gaasilõhnalises toas pannakse tikk põlema.

Eraldi on töötuba elementaarse esmaabi õpetamiseks. Töötoas on abis Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Tamme Gümnaasiumi meditsiinisuuna õpilastest vabatahtlikud.

Uus näitus "Ahhaa, 112!" on Tartus Lõunakeskuse ruumides (Ringtee 75) avatud 23. jaanuarist iga päev 10-20. Näitus valmis koostöös politsei, tuletõrje ja kiirabi esindajatega.