Tähelepanu, suured ja väikesed autosõbrad! Autoajakiri TopGear valib konkursil “TopGeari auhinnad 2014” esmakordselt Balti riikide ühist aasta autot ning ka

sinul on suurepärane võimalus kõik 22 osalevat autot oma silmadega üle vaadata (ja kätega üle katsuda).

Nimelt toimub teisipäeval, 17. detsembril, kell 18-20 Tartus Teaduskeskus AHHAA ees (Sadama 1) meelelahutuslik uute autode tutvustus. Lisaks autodele saab näha ka põnevaid ja efektseid teaduskatseid AHHAA keskuselt. Tuliste ja vesiste eksperimentide kõrval vaadatakse ka näiteks, kui palju jõudu on autode turvapatjadel ning proovitakse, kas autoga on võimalik üle kanamunade sõita, ilma et need puruneksid.

Üritus on kõigile huvilistele täiesti tasuta!

Autokonkurss algas teisipäeval, 10. detsembril Vilniusest ning kümne päeva vältel sõidavad žüriiliikmed läbi Leedu, Läti ja Eesti suuremate linnade. Eestis toimuvad lisaks Tartule autosid tutvustavad üritused ka Pärnus ning Tallinnas.

17.-22. detsembril saavad AHHAA külastajad teaduskeskuses uudistada telesaatest „Tujurikkuja“ tuttavaks saanud nutiautot KITT, FS Team Tallinnatudengivormelit ning elektrikarti! Sissepääs keskusepileti omanikele tasuta.

Fotod: TopGear Lietuva