Robolahing 2018 toimub 27. septembril Tartus, Raadi lennuangaaris. Võistlus toimub kahes kaalukategoorias ning parimaid premeeritakse 2000€ auhinnafondiga!

Selleks osaleda selle sügise kõige pöörasemas masinate lahingumöllus:

Registreerimine on avatud 31. augustini või seni, kuni kohti jagub.
MIS ON ROBOLAHING?

Robolahing on puldiga juhitavatele või autonoomsetele lahingurobotitele mõeldud võistlus, kus masinad püüavad üksteist spetsiaalselt võitluse jaoks ehitatud areenil kahjutuks teha.

Robolahingu eesmärk on tekitada inimestes huvi robootika, inseneeria ning mehaanika vastu ning pakkuda asjast huvitunutele selleks ka tuge ning väljundit.


MILLINE ON LAHINGUROBOT?

Lahingurobotite üheks põhitunnuseks on relvad, millega vastast kahjutuks teha. Selleks võivad olla mistahes leiutised, alustades erinevatest löökriistadest ja lõpetades ketassaagide või muude lõikeriistadega.

Võistlevad lahingurobotid võival olla ükskõik missugused ja liikuda kuidas iganes – lennata, kõndida, veereda või hüpata, peaasi, et need mahuksid võistlusklasside kaalu- ja mahupiirangusse. Võistlevatel robotitel on kaks erinevat kaaluklassi:

  • Kergkaal: 0-29,9 kg
  • Raskekaal: 30,0-55,0 kg

Suurusepiirang võistlevatele robotitele on üks kuupmeeter. 

Siit leiad võistlusroboti ehituse tehnilised nõuded. 

Jälgi ka meie blogivoogu SIIN, kust leiad rohkem infot ja ideid lahinguroboti ehitamiseks.  KUIDAS ROBOLAHING VÄLJA NÄEB?

Siin on vinge videomeenutus 2017. aasta Robolahingust, mis toimus samuti Tartus Raadi vanas lennuangaaris.
Kuni 25 kg robotite madina võitis "Rüütel" ja kuni 50 kg tuli parimaks robot C!F!T! .


Võistlusareen, millel robotid mõõtu võtavad, on 6x6 meetrit ning areenile on paigaldatud ka erinevaid takistusi, mille eesmärk on võistlust põnevamaks teha.

Robotitevahelise matši pikkus on kaks minutit ning selle aja jooksul tuleb neil anda endast kõik, et vastane kahjutuks teha. Matš võidetakse, kui vastane on olnud liikumatu 10 sekundit. Kui mõlemad robotid peavad vastu kaks minutit, siis jääb võistlus viiki, kuid žürii jagab lisapunktid võitlejate vahel ära. Lisapunkte antakse agressiooni, strateegia ning robotile tekitatud vigastuste põhjal.

Võistlusformaat on sarnane mitmetele ülemaailmselt korraldatavatele robotivõistlustele nagu näiteks BattleBots ja Robot Wars.


Jäi veel midagi segaseks? 

Lisainfo saamiseks kirjuta robolahing@ahhaa.ee.
Pildimeenutus 2017. aasta septembris toimunud Robolahingust: