Laupäeval ja pühapäeval (20.-21. jaanuaril) vallutavad noored FIRST LEGO League’i robootikud AHHAA ning kõik huvilised on oodatud kaasa elama robotite maavõistluse! Lisaks saad osaleda programmeerimis- ja tulevikuteemalistes töötubades ning nautida vahvaid teadusteatri etendusi. Osavõtt robootikapäeva sündmustest AHHAA majapiletiga.

Mõlemal päeval koguneb AHHAAsse üle 300 noorrobootiku, kes on võistkondlikult ehitanud ja programmeerinud autonoomsed LEGO robotid. Võistluse eesmärk on lahendada erinevaid ülesandeid ja koguda võimalikult palju punkte. 

Lisaks esitlevad võistkonnad ka oma uurimustöö projekti, mille teemaga sel aastal on vesi – kuidas me kogume seda, transpordime, kasutame? Võistkondade projektid keskenduvad sellele kuidas parendada viise, mil viisidel inimesed vett leiavad, transpordivad, kasutavad või sellest vabanevad. 


Töötoad AHHAA külastajatele:

Laupäeval, 20. jaanuaril 

  • 12.00 "Programmeerime viirust"
  • 14.00 "Programmeerime viirust"

Pühapäeval, 21. jaanuaril

  • 12.00 "Programmeerime viirust" 
  • 14.00 "VR-prillid"


FIRST LEGO League (FLL) on õpilastele vanuses 9-16 suunatud programm, mille eesmärgiks on teaduse ja tehnoloogia populariseerimine ning lastele vajalike teadmiste ja oskuste andmine. FIRST LEGO League toimub üle maailma ning sellel hooajal võtab põnevast väljakutsest osa üle 30 000 meeskonna.